Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

У Львові відкрили проект, присвячений зниканню міст

8 вересня, 2017 - 22:26

8 вересня у приміщеннях Музею Міста, що знаходяться у підземеллях львівської Ратуші, відкрився арт-проект Петра Сметани «Міста, що зникають: наступна частина». Відкриття відбулося в рамках «Днів європейської спадщини 2017».

У своїй виставці художник втілює ідеї з приводу руйнування та недбалого поводження з архітектурною спадщиною та всім, що нас оточує в місті. Варто зазначити, що Петро Сметана на своїх картинах зображує здебільшого об’єкти реальних будинків Львова та інших міст. Таким чином намагається привернути увагу людей до всіх деталей, від найбільших до найменших.

«Непомітно проте невпинно змінюється простір навколо нас: щоденний рух містом, споглядання тих самих вулиць, звикання до буденного маршруту позбавляють нас здатності помічати постійні зміни, що відбуваються довкола. Характерні елементи міста, яке ми знаємо появляються та зникають формуючи цілком нові реалії. Дерево – кіоск, клумба – фастфуд, живопліт – стоянка – це все утворює нові елементи образу міста, до яких ми щоденно адаптуємось, а для наступних поколінь стануть нормою, їхньою точкою відліку. Плинна трансформація такого явища як урбаністичний пейзаж є безконечною. Вона все більше і більше розмиває первинний задум творців даного простору. Цікаво на якому етапі таких перетворень знаходимось ми?», - розповів художник.

Крім того в межах відкриття відбулася презентація інсталяції Петра Сметани «Інсулін». Це частина нового проекту автора, який присвячений проблемі масового споживання у суспільстві.

Оглянути проект можна буде ще в суботу (12:00-20:00) та неділю (12.00-18.00).

Павло Паламарчук, Львів. Фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ