Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Латвія звернулася до Європейського суду з проханням увійти до справи «Україна проти росії»

9 серпня, 2022 - 22:35
Фото: secundatv.ro

У вівторок, 9 серпня, посилаючись на п. 2 ст. 36 Європейської конвенції про захист основних прав і свобод, Латвія звернулася до Європейського суду з прав людини з проханням увійти як третя особа до справи «Україна проти росії».

Про це повідомили Укрінформу в латвійському МЗС.

Латвія вперше скористалася своїм правом, передбаченим цією нормою, для вступу як третя сторона до міждержавної справи. Раніше Латвія входила до кількох розглядів як третя сторона, коли ЄСПЛ розглядав індивідуальні заяви про можливі порушення Конвенції іншими Договірними сторонами.

Уточнюється, що міждержавні справи подаються відповідно до ст. 33 Конвенції, що дозволяє будь-якій Договірній Стороні Конвенції звертатися до Суду про можливе порушення її положень іншою Договірною Стороною.

Міждержавні справи є надзвичайною мірою, що застосовується в дуже поодиноких випадках, зазвичай у ситуаціях, коли існують серйозні побоювання щодо систематичних та безперервних порушень прав людини, включаючи масові звірства та порушення прав людини під час збройних конфліктів.

Рішення про те, чи дозволити Латвії виступити як третя особа у вищезазначеній справі, прийматиме Суд. Якщо ЄСПЛ дозволить Латвії виступити як третя сторона у вищезгаданій справі, Латвія матиме право подати зауваження щодо тлумачення положень Конвенції, які є предметом міждержавного розгляду.

Раніше наприкінці липня повідомлялося, що Латвія приєдналася до справи України проти росії у Міжнародному суді ООН.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ