Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

Сьогодні ювілей в актриси львівського Театру Заньковецької Таїсії Литвиненко

10 лютого, 2015 - 12:09
Сьогодні ювілей в актриси львівського Театру Заньковецької Таїсії Литвиненко
Фото Тараса ВАЛЬКА

Сьогодні ювілей в актриси львівського Театру Заньковецької Таїсії Литвиненко

Народній артистці України, педагогу і режисеру, улюблениці публіки виповнилося вісімдесят!  Особистий ювілей Таїсії Йосипівни збігся із 50-річчям служіння заньківчанській сцені.

Ще студенткою Київського інституту імені Івана Карпенка-Карого на курсі професора Івана Чабаненка, Литвиненко запрошує на головну роль до фільму «Назар Стодоля» режисер Віктор Івченко. Скидається, ще від того часу Тася відчула себе заньківчанкою, бо й Іван Чабаненко, і Віктор Івченко тривалий час працювали режисерами театру імені Марії Заньковецької. Крім того, у фільмі знімались заньківчани Доміан Козачковський, Анна Босенко, Володимир Максименко та Олексій Давиденко.

З першого фільму молода актриса стала популярною, бо фільм вийшов щирим і теплим, як і сама дебютантка. Згодом були картини «Максим Перепелиця», «Штепсель женить Тарапуньку», «Григорій Сковорода», «За двома зайцями», і партнерами Таїсії в кіно були Леонід Биков, Олександр Гай, Микола Яковченко, Єфім Березін, Нонна Копержинська та багато інших легендарних особистостей.

1979 року Іван Миколайчук запросив Литвиненко на у фільмі «Вавилон ХХ», де актриса блискуче зіграла у дуеті з Броніславом Брондуковим.

Успішно склалася доля Литвиненко й у театрі. Два роки працювала у Київському театрі імені Івана Франка та шість сезонів – у  Запоріжжі. Від 1965 року, ось уже 50 років, Литвиненко разом із чоловіком – народним артистом України, лауреатом Шевченківської премії Федором Стригуном служить у Львівському національному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької. Творчий доробок народної артистки на рідній сцені – понад 80 ролей і 15 режисерських постановок.

Ця навдивовижу молода і дуже гарна жінка зовсім не відчуває віку. І каже, що головне в житті – почуття власної гідності.

З днем народження вас, Таїсіє Йосипівно!

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ