При майстрах якось легше. Вони — як Атланти, держать небо на плечах. Тому і є висота.
Ліна Костенко, українська письменниця-«шістдесятниця», поетеса

РФ скликає РБ ООН щодо Мінських угод, Україна вважає це "димовою завісою"

11 лютого, 2019 - 19:50
Фото: unmultimedia.org

Росія ініціювала скликання 12 лютого засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Україні під приводом четвертої річниці підписання Мінських угод, проте її справжня мета - відволікти увагу від спеціального засідання 20 лютого, присвяченого п’ятій річниці агресії проти України.

Про це повідомив речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко в коментарі Укрінформу.

"Нам відомо, що Російська Федерація звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати 12 лютого засідання Радбезу щодо ситуації в Україні. Задекларований привід – четверта річниця підписання Мінських домовленостей", - розповів дипломат.

Ніколенко додав, що російська ініціатива є черговою "димовою завісою", що має на меті відволікти увагу держав-членів ООН від першого комплексного обговорення російської агресії проти України на спеціальному засіданні Генеральної Асамблеї ООН 20 лютого, присвяченому 5-й річниці початку конфлікту.

"Якщо російська сторона так палко переймається Мінськими домовленостями, то чому досі не виконала жодного із пунктів цих документів? Чому російська делегація в ООН не скликала засідання Радбезу, коли підтримувані нею маріонетки сотні разів порушували режими припинення вогню, обстрілювали житлові квартали Маріуполя, Пісків чи Авдіївки, або її бандитські формування блокували роботу спостерігачів ОБСЄ, в тому числі шляхом знищення БПЛА моніторингової місії?" - наголосив він.

На думку українського дипломата, у конструктивну роль Росії у вирішенні ініційованого нею ж збройного конфлікту проти України в ООН не вірить ніхто, тому скликання цього засідання Ради Безпеки видається особливо цинічним.

Ніколенко додав, що Україна використає цю подію, аби привернути увагу до реальної ситуації на Донбасі.

"Натомість, під час засідання Україна разом з партнерами доведе до відома міжнародної спільноти актуальну інформацію про ситуацію на сході України. Як ми бачимо, останніми днями підтримувані Кремлем сили багаторазово обстрілювали позиції українських військових на Донбасі, в тому числі із забороненого Мінськими домовленостями озброєння", - зазначив дипломат.

Він звернув увагу на те, що вибір росіянами дати не випадковий ще й тому, що на 12 лютого в ООН також запланована презентація Плану гуманітарного реагування для України на 2019 рік. В Організації задекларували потребу в 163 млн дол. США для надання допомоги 2,3 мільйона українців, що постраждали внаслідок російської агресії.

"Гуманітарний вимір є однією із сфер, де консолідація міжнародних зусиль нині є найбільш актуальною", - пояснив дипломат.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ