Од нині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини Єдиної України... Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України.
З тексту Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки

Рівненський активіст закликав Президента не купувати нічого російського через тендери

11 серпня, 2016 - 20:46

Рівненський активіст Святослав Клічук звернувся до Президента України з проханням обмежити купівлю товарів російського походження через тендери. Приводом до цього став скандал із придбанням 10 шкільних автобусів. Розкриття тендерних пропозицій на їх закупівлю обласним управлінням освіти відбулося у червні. За словами Святослава Клічука, який є керівником громадської ініціативи «За чесний тендер», конкуренція була високою. В результаті обрали пропозицію з найнижчою ціною.  Таким чином придбали автобуси «Мрія», які в Україні виробляють на основі російських ПАЗиків. У багатьох це викликало обурення.

Тим часом активіст вважає, що потрібно боротися з причинами проблеми, а не її наслідками. Тож написав петицію про внесення змін у законодавство, аби на тендерах не купувати російське.

«Ситуація зі шкільними автобусами приблизно однакова по всій Україні. У законодавстві, яке стосується тендерних конкурсів, прописано, що перевага надається найдешевшому  товару. Тим часом вказування якихось обмежень у цьому процесі може виявитися полем для зловживань. До того ж одна справа – проводити тендерні конкурси, наприклад, з закупівлі картоплі,  і зовсім інша, якщо мова йде про шкільні автобуси. Насправді стосовно цієї справи у Рівному тендерна комісія діяла, відповідно до закону. Адже пропозиція була найвигідніша. А в тому, що це російське виробництво, не варто звинувачувати чиновників управління освіти. Це відповідальність того, хто видавав сертифікат. Тобто проблема глибша. Але ще раз повторюся – таке відбувається масово по всій Україні, - коментує Святослав Клічук. -  А з іншого боку, я згоден із тим, що за теперішніх обставин ми не повинні купувати російського товару. І це потрібно вирішувати на центральному рівні. Наша держава має бути правовою. Саме тому я й написав петицію».

Ініціювати подібні зміни до законодавства може як Президент, уряд, так і народні депутати, пояснює активіст.

«Російська Федерація незаконно анексувала АР Крим. Більше 2 років точиться війна на сході, в якій загинули тисячі українських солдатів, добровольців, мирних жителів.

Багато цивілізованих країн світу ввели економічні санкції проти РФ, не зважаючи на те, що несуть від того збитки.

Верховна Рада України прийняла Постанову про визнання Російської Федерації агресором.

Прошу внести до розгляду законопроект, яким обмежити можливість купувати через публічні закупівлі (тендери) товари російського походження. Зокрема тих товарів та послуг, які на 50 і більше % вироблені в Російській Федерації», - йдеться у петиції.

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ