Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

В Івано-Франківську облрада затвердила Програму захисту та розвитку української мови

13 серпня, 2012 - 12:26

Програма  передбачає план розвитку української мови до 2015 року.

"Аналіз сучасної мовної ситуації у країні, прийняття з грубим порушенням Конституції та законодавства України Закону України Про засади державної мовної політики свідчать про наявність політичних спекуляцій і сепаратистських настроїв у питаннях його використання, що суперечить інтересам національної безпеки України, ставить під загрозу її суверенітет і може призвести до поступового зникнення з етнічної та політичної карти Європи української нації. Для усунення такої загрози розширення сфери застосування української мови, прискорення формування українського мовно-культурного та мовно-інформаційного простору просто необхідно", – заявив голова обласної ради Олександр Сич, повідомляє Кореспондент.

Цю програму прийняли 10 серпня після обговорення проекту із заступниками голів, керівниками виконавчих апаратів районних рад, секретарями міських рад міст обласного значення. Мета такого проекту – створення необхідних умов для захисту та розвитку української мови на території Івано-Франківської області.

 Програма передбачає нормативно-правову базу для захисту та розвитку української мови на території області, збагачення духовного потенціалу молодого покоління україномовним продуктом у місцевому телерадіопросторі, придбання та популяризацію матеріалів щодо функціонування мови у суспільстві, створення електронної бібліотеки української літератури, популяризацію сучасного українського мистецтва, підтримку української мови як застави соборності Української держави.

Джерело: ZAXID.NET

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ