Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Стоятиме до кінця літа: У середмісті Львова показують зруйновану російську техніку

12 серпня, 2022 - 11:52

Відкрили виставку знищеної Збройними Силами України техніки ерефів «Вистоїмо, переможемо!» вчора, 11 серпня, на площі Ринок, біля будівлі мерії. Серія аналогічних експозицій вже була представлена в країнах Європи, а згодом помандрує в країни Північної Америки, про що повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Організатори виставки – міністерства внутрішніх справ та оборони України, Львівська обласна військова адміністрація, Львівська міська рада, Державна митна служба України, Media Center Ukraine.

На експозиції – танк Т-72, самохідні артилерійські установки 2С1 «Гвоздіка» та 2С19 «Мста-С», ракетно-зенітний комплекс «Бук» та протитанковий ракетний комплекс «Штурм» (на базі МТЛБ). Відвідувачі також можуть на власні очі побачити кілька з 3 000 ракет, випущених російськими загарбниками по українських містах. Біля кожного експоната – інформаційна дошка з історією, як саме була знищена техніка.

«Дуже символічно, що в центрі Львова відкрито виставку зруйнованої техніки,  – наголосив держсекретар Міністерства оборони України Костянтин Ващенко. – Львів не просто прихистив тисячі українців, які втікали від жахів війни, а ще й став важливим логістичним хабом для обороноздатності нашої держави, значення якого важко переоцінити».

Щодо ідеї виставки, то, за словами Костянтина Ващенка, це – свідчення тих злочинів, які російські окупанти скоювали на нашій території: «Проти нас застосували майже всі види озброєння, але ворогу не вдалось і не вдасться зломити наш опір. Саме тому вірю, що одна з таких виставок незабаром відбудеться біля Міжнародного кримінального суду в Гаазі, коли там будуть судити російських злочинців».

«Коли ми вперше побачили цю техніку у звільнених від окупантів містах, то зрозуміли, що її має побачити весь світ, щоб усвідомити, з чим сьогодні має справу Україна, – розповіла заступник міністра внутрішніх справ України Мері Акопян. – Поляки і чехи були дуже вражені, коли побачили у себе схожу виставку. Після побаченого вони ще більше підтримують Україну. Тому ми будемо продовжувати робити такі виставки у всіх країнах і містах, щоб всі пересвідчились, що Україна – це щит Європи, це потужна армія, яка докладає максимум зусиль заради вільного світу».

Варто зазначити, що не всі львів'яни і не всі гості міста (а у Львові зараз гостями міста називають вимушено переміщених через війну осіб, і їх – понад 200 тисяч)  одностайні у думці щодо доречності такого показу: вважають, що демонструвати зруйновану техніку ворога варто після нашої остаточної перемоги. Такими дописами рясніють соціальні мережі.
Але на виставку довкруж мерії йдуть. Причому багато хто – з дітьми.

Показ чинний до кінця літа.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»
Фото Львівської міської ради (Роман БАЛУК)

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ