Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

В Туреччині почали видавати довгострокові дозволи на проживання кримським татарам

12 серпня, 2022 - 17:28
Фото Миколи Тимченка

Міграційна служба МВС Туреччини з початку серпня розпочала видачу довгострокових посвідок на проживання кримським татарам. За ними визнали статус «співвітчизників з тюркським корінням». Раніше під цей статус підпадали турки-ошук, уйгури, етнічні турки з Болгарії та Греції. Про це повідомляє турецьке видання Anadolu, інформує УНН.

Відповідно до турецького законодавства, для отримання посвідки на довгострокове проживання особа, яка не є громадянином Туреччини, має безперервно проживати в країні протягом 8 років. Так, із серпня запроваджено практику видачі посвідок на довгострокове проживання, які дають кримським татарам «право безстроково перебувати» в країні.

Ті, хто хоче скористатися цим правом, зможуть звернутися до провінційних управлінь міграційної адміністрації з необхідними документами після запису на «e-ikamet.goc.gov.tr».

Згідно з офіційними даними, довгострокову посвідку на проживання мають 75% іноземців, що проживають в Туреччині, з тюркським корінням. При цьому лише 5% іноземців, які проживають у Туреччині, мають довгостроковий дозвіл на проживання.

У застосунку держпослуг "Дія" стартувало бета-тестування пенсійного посвідчення та посвідки на тимчасове або постійне проживання.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ