Простолюдин наш, за всієї байдужості до того, що нині перед ним діється, надзвичайно схильний мріяти й часто з нічев'я добуває дивовижні надії: новий доказ юности племені, яке передчуває краще життя попереду.
Пантелеймон Куліш, український письменник і громадський діяч

В Україні розпочалися зйомки історичного фільму "Король Данило"

13 березня, 2017 - 12:49
Фото detector.media

Режисер Тарас Химич, відомий своїм фільмом про УПА «Жива», знімає художній фільм про короля Данила Галицького і його часи.

Про це повідомляє zaxid.net.

Режисер повідомив, що останні місяці займався не тільки тим, що презентував свою стрічку «Жива» в різних містах України, а й відзняв частину свого наступного фільму «Король Данило». Львівський митець до того знімав документальні фільми, історичні хроніки, а минулого року презентував свій перший художній фільм «Жива» про долі упівців.

За словами Тараса Химича, його новий художній фільм «Король Данило», тізер якого оприлюднений днями, - це екшн, блокбастер.  Режисер обіцяє видовищні масові бої і максимальне наближення до історичної епохи.

«Це позитивна історія. Це історія, яка сталася давно, але на цій землі, де ми живемо. Воно безпосередньо стосується всіх нас», ― сказав творець фільму.

На фільмом працює так сама знімальна група, яка виробляла стрічку «Жива». Локації, де зніматимуть, будуть відповідати місцям історичних подій. У стрічці буде показано не лише постать князя (короля) Данила, а й потужну імперію – Київську Русь.

«Ми вибрали декілька локацій і на одній із них ми навіть хочемо побудувати таке тогочасне містечко, хочемо створити середовище. Тобто є одна локація на Прикарпатті, це буде для побудови міста. Але ми хочемо також знімати і на центральній Україні, і на Поділлі, тому що це ж держава була велика, вона не обмежувалася тільки Галичиною чи Волинню, це фактично Київська Русь», ― пояснив режисер.

Імен акторів режисер наразі не оприлюднює, але сказав, що до зйомок залучили тих, «хто несе у собі дух цієї землі».

«Ми вже працюємо з реконструкторами, будемо мати тренувальні табори для акторів. Все ж таки це зброя і всі мають володіти нею правильно. Обіцяємо вам розкішні постановки боїв, дуже видовищні», ― розповіла виконавча продюсерка Олеся Галканова.

Прем'єру «Короля Данила» її творці обіцяють на 2018 рік.

Нагадаємо, що «День» присвятив королю Волині та Галича Данилу 31 випуск «Маршруту № 1».

У своїй традиційній вступній колонці до «Маршруту №1» головний редактор «Дня» Лариса Івшина зазначила, що Данило - король Волині, Галича і Холма, а також повернув собі свій престол у Києві. І головне те, що ми органічно, у сьогоднішній боротьбі за Свободу і Європу, виявили, що у нас велика історична спадщина.

На сторінках глянцю ви знайдете своєрідну екскурсію трьома столицями Короля – Володимиром, Галичем та Холмом. А ще – віртуальну екскурсію у ХІІІ–ХІV століття, коли Волинсько-Галицьке князівство стало політичним та духовним спадкоємцем Київської Русі, її високих мистецьких надбань. Ви дізнаєтесь, які ремесла досягли розквіту за часів правління Данила, у що вдягалися тоді жінки та які прикраси носили. 

Також детальніше дізнатись про короля Данила можна тут:

Доля двох галицько-волинських володарів: король Данило та його брат Василько

https://day.kyiv.ua/uk/article/istoriya-i-ya/dolya-dvoh-galycko-volynskyh-volodariv;

Сторінки забутої Слави

https://day.kyiv.ua/uk/article/istoriya-i-ya/storinky-zabutoyi-slavy;

Корона Данила Галицького

https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/korona-danila-galickogo

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ