Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Тернопільські автомайданівці передають в зону АТО автомобіль швидкої допомоги

13 червня, 2015 - 09:36

Автомобіль швидкої допомоги для бійців АТО передали тернопільським автомайданівцям українці, які живуть у Франції.

12 червня транспортний засіб освятили представники духовенства і подарували автомайданівцям образочок, який залишиться в автомобілі як оберіг. У машині знаходиться також вервечка, яку передали українці з Франції. Транспортний засіб у найближчі дні доправлять в зону АТО.

– Українці в Франції купили цей автомобіль за три тисячі євро і доправили до Польщі, а ми звідти привезли до України. Машина в дуже хорошому стані, окрім цього, повністю оснащена медичним обладнанням. У ній є все, окрім кисневих балонів і дефібрилятора – їх не можна перевозити через кордон, – розповідає голова ГО «Автомайдан Тернопіль» Дмитро Гайдуцький. – В автомобілі є індивідуальні аптечки, медичні халати, одна додаткова каталка, інвалідне крісло. В машині встановлений двохзонний кондиціонер, автономна пічка, вентиляція, є кисневі трубки – все це в робочому стані.

Тернопільські автомайданівці розповідають, що провели певні ремонтні роботи із автомобілем. У цьому допомогли місцеві підприємці.

«Відремонтували ходову частину автомобіля, поміняли ремені, мастила. Частина підприємців купила нам усі потрібні запчастини, це обійшлося у дві з половиною тисячі гривень. Інші благодійники все це поміняли в автомобілі безкоштовно, також відремонтували електропроводку і профінансували  доставку машини із Польщі», – каже Дмитро Гайдуцький.

Автомобіль швидкої допомоги передадуть 24-тій бригаді, яка дислокується в зоні АТО.

«Ми проаналізували ситуацію із забезпеченням транспортними засобами на фронті. З’ясувалося, що є дуже велика проблема з автомобілями швидкої допомоги, які мають відповідне обладнання. Держава лікарні забезпечує такими транспортними засобами, але на передовій їх дуже мало. Передаємо цей автомобіль 24-тій бригаді. У бійців є одна всюдихідна швидка, якою вони вивозять поранених із поля бою. Але автомобіля, яким можна було б доправляти поранених в госпіталь на далекі відстані, у них немає», – розповідає Дмитро Гайдуцький.

«Автомайдан Тернопіль» з початку російської інтервенції відправив в зону АТО вже понад 10 автомобілів. Окрім цього, автомайданівці переправляли на схід України машини від інших організацій.

«Ми придбали і доставили  на передову більше десяти автомобілів, двох з них вже немає. А найперший надісланий нами автомобіль (передали прикордонникам в Станицю Луганську) ще їздить. Військові телефонували і казали, що вона вже уся в дирках від куль, але працює безвідмовно. Ми передали той автомобіль у червні минулого року. Це була машина швидкої допомоги, яку ми перефарбували у зелений колір», – зазначає Дмитро Гайдуцький.

Тернопільські автомайданівці планують незабаром відправили в зону АТО ще один автомобіль.

Тамта Ґуґушвілі, Тернопіль, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ