Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

У Тернополі відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО Віктору Гурняку

14 жовтня, 2015 - 10:33
Фото Тамта ҐУҐУШВІЛІ

У Тернополі відкрили меморіальну дошку загиблому в зоні АТО бійцю «Айдару», волонтеру, пластуну, фотокореспонденту Віктору Гурняку. Встановили меморіальну таблицю на честь Героя на фасаді Тернопільської школи №27, в якій вчився Віктор.

На відкриття меморіальної дошки прийшли рідні та друзі Віктора Гурняка. Як зазначили представники духовенства, його життєвий шлях має стати прикладом для кожного українця. Віктор ніколи не залишався осторонь подій, які відбувалися в державі.

«Віктор був членом архибратства Матері Божої Неустанної Помочі, щомісяця ходив до святої сповіді, до святого причастя, це був хлопчина з великої букви. Коли почалося загарбання Криму, Віктор був одним із тих, хто поїхав туди, щоб все фотографувати. Пригадую, як він розповідав, що його затримали російські міліціонери, які хотіли відібрати фотокамеру. Віктор попередив, щоб матері не казати, бо вона буде дуже хвилюватися. Він був всюди, де тільки щось гаряче відбувалося. В Інтернеті можна побачити всю історію загарбання нашого Криму, яку Віктор особисто уклав і всі свої фото виклав в Інтернеті. Згодом, коли почалося захоплення Донбасу, він теж хотів іти добровольцем, але його не взяли у військкоматах ні у Львові, ні в Тернополі. Казали йому, «дитину маєш малу, якій три рочки», – зазначив отець Володимир, який освятив меморіальну дошку.  

Після початку бойових дій на сході України Віктор активно почав займатися волонтерською діяльністю – збирав і доправляв допомогу українським бійцям в зону АТО. Пізніше пішов добровольцем, служив в «Айдарі», паралельно продовжував свою волонтерську справу. Віктор Гурняк загинув на Луганщині 19 жовтня 2014 року від мінометного обстрілу. Боєць  намагався вивезти поранених з поля бою. Матір Віктора розповідає, що син завжди вірив,  що перемога буде за Україною.

«Я горджуся своїм сином. Для мене тяжко говорити ці слова. Але я дала собі слово, що маю бути сильна, мужня і не маю плакати, не маю здаватися. Намагайтеся бути таким, як він, любіть Бога, любіть Україну, любіть своїх батьків, будьте ввічливі. Хочу подякувати всім, хто долучився до відкриття пам’ятної дошки моєму синочку. Сподіваюся, що меморіальна дошка спонукатиме дітей на уроках історії вивчати подвиг воїнів, які захищали Україну», – зазначила мама Віктора Гурняка пані Марія.

«Віктор був життєрадісним, посміхався за будь-яких обставин. Він усміхнений і на меморіальній дошці. Тому я б хотіла, щоб кожен, хто проходитиме біля цієї дошки, посміхнувся йому у відповідь, подивився йому у вічі і з радістю заходив до школи. Ми хотіли би, щоб діти пам’ятали про Віктора, про всіх солдатів, тому написали на дошці електронну адресу сайту Віктора, де є вся інформація щодо його фотографій і про його особисте життя», – каже сестра Віктора Оля Гурняк.

Як зазначив директор Тернопільської школи №27 Ярослав Вовк, адміністрація навчального закладу буде просити місцеву владу присвоїти школі ім’я Віктора Гурняка. «Це буде найкращою пам’яттю про нашого учня, про Героя України», – каже Ярослав Вовк.

Нагадаємо, 3 червня 2015 року в Тернополі відкрили меморіальну дошку на честь загиблого в зоні АТО бійця Віктора Гурняка. Пам’ятний знак встановили на стіні Технічного коледжу ТНТУ, випускником якого був Віктор у 2006 році.

Зазначимо, Віктор Гурняк народився в 1987 році у Гусятинському районі. Працював в газеті «20 хвилин», був редактором пластового часопису «Цвіт України». Очолював в Тернополі молодіжну громадську організацію «Фундація Регіональних Ініціатив». Працював фотокореспондентом інформаційного агентства УНІАН, міжнародної інформаційної агенції REUTERS. Спільно з друзями заснував фотоагентство LUFA. У 2014 році приєднався до команди інтернет-проекту INSIDER.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ