Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На експорт з України очікує близько 18 мільйонів тон минулорічного врожаю

16 серпня, 2022 - 21:18
Роман Сластьон, генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, Медіацентр Україна-Укрінформ, 16 серпня

За липень місяць, ще без можливості експортувати морем, вдалося вивезти 2,7 мільйона тон зерна. Це доволі непоганий показник. Негативна сторона цього – висока вартість логістики. В результаті вийшли на те, що сільгоспвиробник отримував лише третину від ціни, яка є світовою.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Роман Сластьон, генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

«Є великі надії, що у нас стабільно запрацює морський зерновий коридор. Таким чином буде реалізовано запас ще минулорічного зерна. У нас лишається 17-18 мільйонів тон зерна та насіння олійних культур минулого року», – сказав він.

По зерновому коридору спостерігається стабільна динаміка. За перші 2 тижні з портів вийшли 16 суден. Левова частка – це кораблі, які були навантажені ще до вторгнення. Основна пересторога – недостатня кількість суден.

Роман Сластьон наголосив, що наразі існує проблема зберігання зернових. Однак, Україна очікує допомоги від міжнародних організацій, які планують допомогти з постачанням полімерних рукавів та обладнання для їхнього пакування.

«Багато сільгоспвиробників не зможуть зібрати та зберігати кукурудзу. Велика кількість полів з цією культурою буде зимувати. Тут варто очікувати втрату врожайності та якості продукції», – зазначив він.

В Україні працювала програма допомоги від Уряду, а саме кредитування. Під такі гарантії виробники залучили понад 300 мільярдів гривень кредитів, що суттєво вплинуло на масштаби посіву та дотримання технології. Є очікування у сільгоспвиробників, що ця програма буде продовжена. Є сподівання, що Уряд віднайде можливості поновити цю програму.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ