Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, публіцист, дослідник Голодомору в Україні, автор газети "День"

У Вінниці відкрилася виставка на честь жінок-військовослужбовців

16 грудня, 2016 - 17:08

Керівник громадського об’єднання «Українська жіноча варта» Олена Білецька привезла до Вінниці військово-патріотичну виставку «Жінки, мир і безпека України». У експозиції, яку розмістили у Вінницькому музеї художньої марки ім. Якова Балабана, представлені 30 фотографій українських жінок-військовослужбовців, які на рівні з чоловіками захищають нашу країну на передовій.

«Українські жінки воюють вже більше двох років. Але актуальним залишається питання їхньої видимості та визнання з боку держави і суспільства, адже військо асоціюється з чоловіками. Тим не менш українська армія налічує понад 50 тисяч жінок, 17 тисяч з яких – військові. Вони пішли воювати з різних причин: хтось втратив на війні сина чи брата, інші – за своїми чоловіками. Є багато дівчат-медиків, які не змогли всидіти вдома і кинулися рятувати наших хлопців на передовій. Донедавна більшість українських жінок, які були снайперами або розвідницями, за документами обіймали посади кухарів і банщиків. Тепер спектр жіночих військових професій розширився і вони мають офіційні посади, – розповідає голова Української Жіночої Варти Олена Білецька. – Фотовиставка, яку ми сьогодні відкриваємо у Вінниці, була сформована за результатами проекту «Невидимий батальйон», головна мета якого показати, що жінки разом з чоловіками воюють та захищають Україну. Більше того жінка в армії – це дисципліна для чоловіків, вони самі це визнають. Коли тендітна дівчина стоїть поруч після бою і «не розкисає», чоловіки теж тримаються й не падають духом».

Світлини жінок збирали протягом двох років. Робили їх як професійні фотографи, так і аматори. Кожна героїня має свою історію, коротко про неї розповідається під фото.

Ознайомитися з фотовиставкою вінничани зможуть упродовж місяця. Потім її планують презентувати в інших містах України.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ