Малоросійство – це не політика і навіть не тактика, лише завжди апріорна і тотальна капітуляція.
Леся Українка, українська поетеса, письменниця, перекладачка, культурна діячка

У львівському музеї показали понад 100 експонатів трипільської культури (фото)

17 січня, 2019 - 22:25
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Львівський історичний музей, що на площі Ринок, 24, презентував у одному із своїх виставкових зал виставку "Трипілля без меж і кордонів". Експозиція присвячена 125-річчю з часу відкриття трипільської культури.

Загалом у фондах Львівського історичного музею зберігається понад 6 тисяч предметів цієї культури. В дану експозицію включили лише більше сотні експонатів. Про те і ця маленька частинка здатна здивувати відвідувачів і показати їм щось нове про життя та побут трипільців.

"Трипілля без меж і кордонів" презентує майстерно розписану трипільську кераміку, антропоморфну та зооморфну пластику, знаряддя праці. Серед експонатів є і особливі реліквії - ритуальний хлібець і посудина у вигляді упряжки волів із Кошилівців; "Мадонна" знайдена у Сушківці; тринокль розкопаний біля Незвиська; мідні сокири із Чернівецької області.

Доповнена виставка картинами із зображенням трипільців та фотографій із розкопок. Крім того організатори подбали, щоб люди із вадами зору також могли ознайомитися із експозицією.

В іншій виставковій залі виставили артефакти, які демонструють, який вплив мала трипільська культура на наші традиції. Зокрема тут можна побачити вишивки, керамічний посуд та писанки різного часу. Також тут демонструються колекція родинного оберегу українців - ляльки-мотанки, які виготовила народна майстриня Марія Заблоцька.

Експонуватиметься виставка аж до травня.

Довідка "Дня"

Трипільська культура (VІ-ІІІ тис. до н. е.) – унікальне явище в стародавній історії України. У пору свого найвищого розвитку вона займала територію від Дністра на заході – до Середнього Придніпров’я на сході, від Полісся на півночі – до Північного Причорномор’я на півдні.

Назву культурі дав знаний археолог Вікентій Хвойка, який спочатку в Києві у 1893 році, а згодом у с. Трипілля на Київщині, розпочав розкопки її перших пам’яток. З трипільською культурою пов’язують процес творення фундаменту цивілізації на теренах України.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ