Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

У Львові помер письменник Роман Іваничук

17 вересня, 2016 - 14:10
Фото автора

Стало відомо, що сьогодні вранці відійшов у Засвіти письменник, громадський діяч, один із організаторів Товариства української мови ім. Тараса Шевченка, член Спілки письменників України, депутат Верховної Ради 1-го скликання, заслужений працівник культури України,  Герой України Роман Іваничук. Про це «День» інформувала керівник прес-служби Львівського міського голови Христина Процак.

Громада Львова висловлює співчуття родині та близьким п. Іваничука.

Роман Іванович народився 1929 р. у с. Трач, тепер Косівського району, що на Івано-Франківщині. Першу новелу «Скиба землі», яку схвалила критика, опублікував 1954 р. у студентському альманасі Львівського університету, де навчався на філологічному факультеті. Спочатку працював викладачем мови й літератури. Згодом – у редакції журналу «Жовтень», завідував відділом прози журналу «Дзвін». 1990-го був обраний народним депутатом УРСР. За роман «Манускрипт з вулиці Руської» Р. Іваничук отримав премію ім. А.Головка; за романи «Вода з каменю» та «Четвертий вимір» – Державну премію України ім. Т. Шевченка. У 1990-х pp. письменник збагатив українську літературу новими творами: «Бо війна – війною...» (1991), «Орда» (1992), «Ренегат» та «Євангеліє від Томи», написав автобіографічний твір «Благослови душу мою, Господи...» (1993).

Про день  і місце поховання  п. Іваничука буде повідомлено додатково.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ