Науковці пояснили, як пов’язані коронавірус і ВІЛ-інфекція

Група вчених із США і Китаю опублікувала дослідження, згідно з яким новий коронавірус може знищувати клітини, що відповідають за імунну відповідь організму на патогени. Ці ж клітини знищує ВІЛ-інфекція.
Про це повідомляє видання Techno.NV.
Одним з головних питань для вчених стосовно епідемії COVID-19 є вироблення у людей імунітету до нового вірусу.
Деякі експерти вважають, що у більшості жителів планети хвороба може пройти у безсимптомній формі. Вчені також кажуть, що медики все одно повинні тестувати людей, щоб визначати тих, хто переніс коронавірус, і використовувати плазму їх крові для лікування інших.
Проте, днями у Південній Кореї підтвердили кілька десятків випадків повторного зараження коронавірусом, що ставить під сумнів ефективність виробленого імунітету до цієї хвороби.Проблема може полягати у природі самого вірусу, адже згідно зі свіжим дослідженням вчених з США і Китаю SARS-CoV-2 атакує ті ж клітини організму людини, які знищує і ВІЛ-інфекція.
Представники Університету Фудан у Шанхаї і Нью-Йоркського центру крові проаналізували, як новий штам коронавіруса впливає на T-лімфоцити або T-клітини в організмі людини, які відіграють ключову роль у визначенні та знищення патогенів.
Лабораторний експеримент показав, що коронавірус може знищити T-клітину. Вчені пов’язують це з унікальною структурою білка SARS-CoV-2, яка дозволяє вірусу проникнути всередину клітини і відімкнути її захисні функції.
Через це кілька докторів у Пекіні, які працюють з пацієнтами з COVID-19, заявили про зв’язок цієї хвороби з ВІЛ-інфекцією, — остання вражає імунну систему людини саме через знищення T-лімфоцитів.
Раніше в одному з китайських інститутів імунології також підтвердили, що у пацієнтів з СOVID-19 помітили значне зниження T-клітин в організмі. Особливо це стосувалося людей старшого віку або тих, кому потрібне інтенсивне лікування через інші проблеми зі здоров’ям.
Цікаво, що попередній коронавірус SARS, спалах якого був у 2003-му, не може атакувати T-клітини. Медики кажуть, що дія SARS-CoV-2 у деяких пацієнтів схожа на комбінацію SARS та ВІЛ.
Однак, різниця між новим коронавірусом і ВІЛ-інфекцією залишається у тому, що ВІЛ здатний розмножуватися в T-клітинах та генерувати їх копії для зараження інших клітин. Це призводить до швидкого повалення всієї імунної системи.
У випадку з COVID-19 вчені спостерігали знищення заражених коронавірусом T-клітин. Зараз фахівці намагаються вивчити детальніше, як SARS-CoV-2 взаємодіє з цими клітинами.
Нагадаємо, раніше медики заявляли, що люди з ослабленим імунітетом, враховуючи ВІЛ-інфікованих, можуть сильніше постраждати через коронавірус. Причому, це відбувається не тільки тому що їх організм ослаблений, а й тому, що під час епідемії COVID-19 у багатьох країнах обмежують доступ до необхідних процедур для таких пацієнтів.
«Пацієнти з ослабленим імунітетом більш схильні до інфекцій, і багато хіміотерапевтичних речовин викликають мукозит, тим самим порушуючи природний захисний бар'єр», — розповідає австралійський онколог Ранджана Шрівастава.
У США деякі люди з онкологічними захворюваннями також повідомляли про те, що вони змушені відкласти заплановані хірургічні операції у інших штатах через епідемію COVID-19 і загрози здоров’ю, яка чекає їх під час тривалої подорожі.