Хто забуває уроки історії, приречений на їх повторення
Джордж Сантаяна, американський філософ і письменник іспанського походження

Порошенко: Інвестиції в Nord Stream 2 - це інвестиції в розвал Європи

18 травня, 2018 - 13:39
Фото Reuters

Будівництво газопроводу "Північний потік-2" стане фатальною помилкою Європи, яка може дорого їй коштувати. Про це написав Президент України Петро Порошенко в авторській колонці в газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає "Укрінформ".

"Інвестиції в "Північний потік-2" - це інвестиції в розвал Європи", - переконаний Порошенко.

Він наголосив, що цей суто геополітичний проект Кремля не має нічого спільного c економічними та інвестиційними інтересами і спрямований лише на те, щоб підірвати єдність ЄС і, врешті-решт, його знищити. Ця ідея завжди лежала в основі енергетичної політики Москви, нагадує український президент.

Порошенко переконаний, що в умовах тривалої агресії Росії проти України, а також агресивної поведінки проти Заходу, будь-який пан'європейський проект з Кремлем масштабу "Північного потоку-2" буде заспокоєнням агресора, проявом слабкості. Він не сумнівається, що як тільки газ піде в обхід Східної Європи, руки у Кремля будуть розв'язані й ніщо не стримуватиме його на шляху ще більшого наступу на спільні європейські цінності.

"Залиште свої ілюзії!", - закликає західних колег український лідер. Він вважає пропозиції, що грунтуються на пустих обіцянках, поганим порадником для ведення переговорів з Москвою. Росія сприйме будівництво трубопроводу як запрошення до повернення до business as usual, в Європі ж багато хто зрозуміє цей фатальний крок як запрошення до того, щоб почати "годувати монстра", пише Порошенко.

За його словами, Європа, приймаючи рішення щодо цього проекту, стоїть перед єдиним вибором: або підтримати тих, хто хоче єднання з Європою, або побудувати абсолютно непотрібний трубопровід, який зв'яже Європу з тим, хто її відкрито зневажає.

Нагадаємо, наприкінці березня компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є "Газпром", отримала дозвіл на прокладення ділянки "Північного потоку-2" у водах виняткової економічної зони Німеччини у Балтійському морі. Уряд Фінляндії дозволив будівництво газопроводу у своїй ексклюзивній економічній зоні.

На початку травня в Німеччині розпочато будівництво ділянки спірного газопроводу "Північний потік-2".

Компанія Nord Stream 2 має намір завершити будівництво "Північного потоку-2" до кінця 2019 року. Цим газопроводом планується постачати з Росії у ФРН близько 55 млрд кубометрів газу на рік.

Україна, країни Балтії і Польща рішуче протестують проти будівництва "Північного потоку-2".

Як повідомлялося, США посилили свою позицію проти газопроводу "Північний потік-2", який повинен з’єднати Росію і Німеччину, заявивши, що в зв'язку з проектом виникають проблеми з безпекою і що вони можуть застосувати санкції.

Джерело: Укрінформ

Новини партнерів

Loading...