У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

У Львові пікетували проти ліквідації психоневрологічного диспансеру і медичної бібліотеки

19 червня, 2018 - 15:34
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Працівники закладів, які збирається ліквідувати обласна рада, знову зібрались під її будівлею під час засідання 19 червня. У співробітників обласного психоневрологічного диспансеру і медичної бібліотеки спільна мета — не допустити запланованої чиновниками реорганізації (нагадаємо, про ситуацію в закладах «День» писав у №№ 91-92 від 25 травня і 105-106 від 15 червня 2018 року).

Головний лікар психоневрологічного диспансеру Володимир Яєчник, співробітники якого вийшли на пікет уже втретє, зазначив «Дню», що вони «мусять продовжувати відстоювати свої інтереси, конституційні права пацієнтів і  майбутнє установи». Голова профспілкової організації Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру Мирослава Луцишин зазначила: вони сподіваються, що члени обласної ради все-таки наважиться безпосередньо зустрітись з працівниками і пацієнтами. «Цьогоріч у вересні ювілей диспансеру — 65 років, тож робитимемо все, щоб цей рік не став для нього датою загибелі», – прокоментувала вона «Дню».

«І далі ніхто з нами не спілкується, на зустрічі не запрошують. Нам доводиться дізнаватись про все через опосередковані джерела і приходити без запрошення. І навіть у таких випадках нам не дозволяють висловлювати думки, переривають і переводять теми. І навіть погрожують перевірками та прокураторою. Ми надіслали Ірині Микичак (директор департаменту охорони здоров’я – авт.) офіційне запрошення на зустріч з колективом і ознайомленням з роботою і структурою установи. Чекаємо на їхнє пряме комунікування. Бо за всі роки діяльності пані Микичак жодного разу не цікавилась нашим закладом», – вважає Мирослава Луцишин.

Підтримати колег прийшла психолог із Києва Оксана Римарева, яка проходить практику в одному зі стаціонарів диспансеру. Вона зазначає, що існування такого закладу — дуже важливо для Львівщини: «Коли я спілкувалась із пацієнтами диспансеру, побачила, що вони потрапили в потрібне місце і до потрібних фахівців. Працівники дійсно дуже висококваліфіковані, колектив дуже злагоджений та сконцентрований на якісному наданні медичної допомоги. Всестороння терапія працівників і їхній правильний підхід до кожного — це все те, що необхідно пацієнтам. Такого закладу і рівня спеціалістів я ще не бачила».

Працівники медичної бібліотеки на пікет вийшли вдруге. Минулого разу протестували тоді, коли відбулося голосування депутатів щодо ініціативи ліквідувати бібліотеку. Цього разу –  із закликом скасувати це рішення. Працівники бібліотеки кажуть, що перед сесією спеціально дали роздаткові матеріали депутатам для їхнього ознайомлення із ситуацією і бібліотекою загалом та навіть звертались до них із листами. Проте відповіді так і не отримали.

«Закликаємо скасувати рішення про ліквідацію медичної бібліотеки. Єдину наукову бібліотеку для лікарів, культурне і наукове надбання, що  охороняється законом, не можна так просто взяти і ліквідувати. Таке рішення дуже дискредитує чиновників і підірвало нашу довіру до них», – говорить в.о.директора бібліотеки Ярослава Лозинська.

Оксана Цимбала, голова профспілки медичної бібліотеки, коментує: «Нас дуже хвилює майбутнє нашої бібліотеки. Ми не знаємо, чого чекати, бо з нами не ведуть діалогу. Не говорять ні про питання статусу бібліотеки, ні про спеціалістів і їхні робочі місця. А документ про рішення виглядає зовсім невтішно». Завідувач бібліографічного відділу Ірина Новицька додає: «Ми протестуємо проти свавілля і непрозорості справ, темної сторони цього процесу. Вони ж навіть не бачили і не знають, що ліквідовують».

Керівництво облради кілька днів тому оголосило про проведення громадських слухань щодо реорганізації психоневрологічного диспансеру. Вони відбудуться 26 червня у малій сесійній залі обласної ради. Перед нею заступник голови облради Володимир Гірняк пообіцяв провести нараду щодо медичної бібліотеки.

 Оксана ГРУБА, фото Павла ПАЛАМАРЧУКА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День