Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Польщі відкрилася українська виставка трипільської та скіфської культури

19 липня, 2016 - 16:43
Фото з сайту polradio.pl

У польському місті Щецин у рамках днів України в Польщі відкрилася виставки предметів з колекції приватного Музею історичного культурного надбання "Платар", заснованого українськими меценатами Сергієм Платоновим і Сергієм Тарутою.

Як повідомили у вівторок в музеї, експозиція, виставлена в Замку Поморських князів, буде доступна для відвідувачів протягом року. До неї увійшли 480 експонатів, що документують найважливіші періоди історії України протягом 8 тис. років – від VI тисячоліття до нашої ери до XII століття нашої ери. Це пам'ятки трипільської культури, твори мистецтва кіммерійців, скіфів, сарматів, греків, а також експонати часів Римської імперії, Візантії, Київської Русі, пише Інтерфакс-Україна.

Як повідомляється, виставка викликала великий інтерес місцевих мистецтвознавців і журналістів. Як розповіла директор музею "Платар" Інна Підгородецька, унікальна колекція зібрана з предметів, які свого часу могли бути продані за кордон або загублені без належних умов зберігання.

"Держава має сказати "велике спасибі" людям, які дали можливість не піти цим предметам через кордон, залишити їх у країні. Причому не просто залишити, а зберегти в належному вигляді. У результаті ці експонати стали надбанням нашої країни, нашої історії. Важливість цього важко переоцінити", - сказала І. Підгородецька.

На виставці можна побачити скульптури і кераміку Трипільської культури, військові обладунки кіммерійців, золоті гривні і прикраси скіфів, церковне начиння Візантійської епохи і твори ювелірного мистецтва Київської Русі.

Загалом колекція музею "Платар" і налічує близько 10 тис. предметів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ