Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Учені встановили особу першої чорношкірої письменниці

19 вересня, 2013 - 14:05

Професор Грегг Хекімовіч, декан факультету англійської мови та літератури Вінтропського університету в Південній Кароліні, заявив, що з'ясував ім'я першої американської чорношкірої письменниці. Про це повідомляє The New York Times.

Учений стверджує, що справжнє ім'я автора роману «Розповідь рабині» («The Bondwoman's Narrative» ) - Ханна Бонд, а не Ханна Крафтс, як було вказано при виході книги.

Ханна Бонд, за словами Хекімовіча, була рабинею на плантації Джона Хілла Вілера в Північній Кароліні в середині XIX століття. У своєму дослідженні професор спирався на заповіт, щоденники, рукописні альманахи та державні архіви. Він також планує на основі знайденого матеріалу видати книгу під назвою «Життя і час Ханни Крафтс».

Раніше літературознавці висували версію, що Ханна Крафтс може бути псевдонімом, але справжнє ім'я автора досі не було знайдено. Дослідження Хекімовіча також підтвердили припущення про те, що книга чорношкірої письменниці є частковою автобіографією. Багато фактів Ханни Бонд і героїні роману, згідно з дослідженням Хекімовіча, збігаються. Наприклад, Бонд, так само, як персонаж книги, працювала на плантації в Південній Кароліні, бігла звідти в чоловічому одязі на північ, оселилася в Нью-Джерсі і стала шкільним учителем. Хекімовіч стверджує, що чоловічий костюм, в якому майбутня письменниця бігла з плантації, міг бути подарований їй кимось з членів сім'ї Вілер.

Цінність дослідження Хекімовіча підтвердив ряд американських літературознавців та істориків, у тому числі Генрі Луїс Гейт-молодший, який виявив рукопис роману в 2001 році.

Рукопис роману був виданий в 2002 році за участю Генрі Луїса Гейта-молодшого, голови Інституту афроамериканських досліджень у Гарварді. Професор купив трьохсотсторінковий рукопис на аукціоні в 2001 році, до цього він був у володінні нью-йоркського бібліотекаря Дороті Портера Веслі . Книгопродавець, що продав манускрипт Веслі, знайшов його на горищі в Нью-Джерсі. У 2002 році мемуарний роман, визнаний першим твором, написаним жінкою-афроамериканкою, став бестселером у США.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Lenta.Ru

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ