Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Українські солдати поставили хрест своїм загиблим побратимам на Горі Хрестів у Литві

20 квітня, 2017 - 15:58
Фото з Фейсбук-сторінки Рамунаса Шерпатаускаса

19 квітня українські військові, які проходять реабілітацію у Литві, встановили дерев’яний хрест на честь полеглих за незалежність України. Пам’ятний знак поставили на знаковому місці – Горі Хрестів у Литві. В урочистій церемонії взяв участь Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський та представники української діаспори. Ідея встановлення українського хреста на пам’ятній горі Литви належить литовському військовому стрільцю і волонтеру Рамунасу Шерпатаускасу. Саме він вже більше двох років піклується про українських військових, які проходять реабілітацію у військовому шпиталі Литві.

«Гора Хрестів – це святиня, місце паломництва. На ній розташовані хрести різних видів – від величезних дерев’яних до маленьких натільних. Кожен хрест символізує мученицьку долю людини, яку насильно розлучили з рідною землею (мова йде про операцію «Весна» 1947 року -авт.) та тих, хто загинув за національне відродження Литви, її незалежність і свободу, – коментує Рамунас. – Ініціатива встановити дерев’яний хрест на честь українських солдат, які в Україні боронять мир в Європи і Литві, зокрема, виникла на початку цього року. Тоді ми разом з паном Послом чекали на прибуття українських військових в аеропорту. Коли я розповів нашим гостям про ідею, вони були в захват, бо, направду, встановлення цього хреста має дуже велике значення і для литовців, і для українців, які перебувають у Литві. Тепер це стане ще одним місцем, куди обов’язково приїжджатимуть українські бійці, які лікуються у нашому військовому шпиталі. Загалом від початку збройного конфлікту в Україні півтори сотні українських патріотів пройшли реабілітацію у госпіталі Литви».

На Хресті, який виготовив литовський художник з міста Друскінінкай, розміщена пам’ятна табличка. На ній литовською та російською мовами викарбуваний напис: «Героям полеглим за незалежність України. За вашу і нашу свободу». Як каже Рамунас, цей девіз сягає часів польських і литовських борців за незалежність, які намагалися відстояти свободу своїх держав. Вважається, що автором цього гасла є знаменитий польський історик Йоахім Лелевель. Також прикрашають табличку литовські і українські прапори, зображені в кольорі з двох боків.

Хрест на честь полеглих українських військових освятили капелан литовської армії та уніатських священик. Останній відправив молебень за душі загиблих героїв українською мовою.

Олеся ШУТКЕВИЧ

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ