У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Кількість фейків від проросійських ЗМІ щодо питання автокефалії УПЦ лише збільшуватиметься, - Тимчук

20 липня, 2018 - 13:21
Фото AP

Координатор групи "Інформаційний спротив", народний депутат Дмитро Тимчук прогнозує збільшення кількості дезінформації з боку проросійських ЗМІ щодо питання автокефалії Української православної помісної церкви. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

"Процес надання томоса про автокефалію Української православної помісної церкви, який, згідно зі встановленими процедурами, йде своєю чергою і який росіянам не зупинити, продовжує бентежити думки у Москві напередодні 1030-ої річниці хрещення Русі", - зазначив він.

За словами Тимчука, "на фоні нестримно зростаючої підтримки в українському суспільстві ідеї автокефалії та створення УППЦ, а також після останніх заяв представників Фанара (Константинопольського патріархату), Кремль і РПЦ продовжують дискредитувати сам процес, "заспокоювати" своїх прибічників і намагатися розгонити "зраду" шляхом проведення всіляких дезінформаційних кампаній".

Він нагадав, що цього тижня Москва та її "інформаційні кілери" в Україні намагалися реанімувати фейк про "спробу підкупу Варфоломія" з українського боку, який вони раніше використали, щоб відвернути увагу від свого грандіозного провалу в Греції, коли грецька влада вислала з країни російських дипломатів за спробу підкупу як представників влади, так і священнослужителів для підтримки потрібної їм позиції. Але до нової версії фейка, як відзначив Тимчук, росіяни вирішили додати "родзинку", а саме - тезу про те, що нібито "Варфоломій образився на Київ, оскільки із зібраних 25 млн доларів йому передали тільки 15 млн".

"Але не отримавши бажаного ефекту і резонансу, у Москві вирішили йти далі. Відучора через одного з головних інформаційних провідників ідей "русского мира" в Україні - ресурс Страна.юа - "тонко" запустили і легалізували меседж, що "всупереч сподіванням української влади патріарх Варфоломій налаштований відкласти питання автокефалії у довгий ящик або Томоса взагалі не буде". Цей меседж за російською пропагандистською класикою починають тиражувати росЗМІ та різні проросійські клони в Україні з інтерпретацією "за інформацією українських ЗМІ", а також з маніпулятивними заголовками типу "Сумні вісті із Стамбулу: з Порошенком не хоче мати справи навіть Варфоломій", - повідомив Тимчук.

Він упевнений, що і далі до дня річниці хрещення Київської Русі "цей вал маніпуляцій та дезінформації тільки наростатиме", оскільки у Москви інших аргументів немає - стратегічно партію програно, а Фанар назад не поверне, незважаючи на тривалий шантаж і залякування з російського боку. При цьому у Константинополі все хочуть зробити відповідно до встановленої процедури і канонічно, щоб не залишити Москві навіть найменшого шансу для будь-яких маніпуляцій у майбутньому, додав нардеп.

"А поки очікуємо делегацію Константинопольського патріархату на святкування хрещення Київської Русі з благими вістями", - додав він.

Читайте також - "Шанси на автокефалію"

Раніше Тимчук повідомляв, що у разі надання Вселенським патріархатом томоса про автокефалію Української православної церкви РФ готує провокації.

Читайте також - "Московська церква є не матір'ю, а дочкою Української, - Член Синоду Вселенської патріархії"

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

Новини партнерів

Loading...