У Волинський краєзнавчий музей передали бойові прапори 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого
У колекції музею - прапори революції Гідності, волонтерські, військових капеланів, добровольчих формувань, військових частин Збройних Сил України, підрозділів поліції і Національної гвардії України, у складі яких волиняни відстоювали державний суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Що стосується АТО, ООС, то тут йде мова про цілу колекцію - десятки прапорів. Це прапор роти особливого призначення «Світязь», який пройшов через сумнозвісний Іловайський котел, прапори, під якими воювали волиняни і в інших гарячих точках.
Прапори, які передали музею зараз військовослужбовці 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, котра базується у Володимирі-Волинському, пройшли дорогами неоголошеної війни, мають власну історію. Цього разу ротація бригади на сході була досить тривалою - повних 11 місяців. «Прапор - слово одне, а зміст його величезний, - каже Богдан ЗЕК, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині музею. - Це не просто синьо-жовтий стяг із підписами, а знамена окремих підрозділів, родів військ. Один із подарованих прапорів від 2016 року вже пройшов не одну ротацію і тисячі кілометрів доріг. Під ним наші воїни відстоювали свою землю на позиції, з якої до противника було лише кілька десятків метрів».
Богдан каже, що у музеї будуть і надалі організовувати виставки прапорів із колекції. Музей реалізує проєкт «Наші захисники» – це комплекс заходів із популяризації внеску волинян у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, збору та вивчення матеріалів про АТО і ООС на Донбасі, протидії інформаційним загрозам. Сьогодні вже є можливість представляти тематичні виставки по прапорах окремих військових формувань. В перспективі буде і постійно діюча виставка про участь волинян у неоголошеній війні на сході України, максимально буде оцифровуватися інформація та виставлятися на сайті музею, на його сторінці у соцмережі, бо неможливо всі зібрані матеріали представляти лише суто на виставках.
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк