Великі ідеї — це козирі, якими грає історія, але розум проти азартної гри
Валер'ян Підмогильний, український прозаїк і перекладач

У Рівному вишили збірку Івана Франка "Народна пісня"

20 листопада, 2016 - 17:42
Фото: Gazeta.ua

10 місяців Олена Медведєва з Рівного вишивала збірку Івана Франка «Народна пісня». Книга — 60 см заввишки і 40 см — завширшки. Важить 5 кг. Її показують у столичному Музеї книги та друкарства. Тут до 19 січня 2017-го працюватиме виставка арт-буків Олени Медведєвої, передає Gazeta.ua.

«Вірші для вишивання вибирала невипадково. Хотілося дати саме ті, які зараз потрібні нашому народу — патріотичні, із закликами до свободи і боротьби. Розміщувала їх за хронологією. Вірші вишивала чорними буквами на світло-бежевому полотні. Таку основу вибрала, аби літери гарно читалися. Шрифт розробляла самостійно. Взяла чисте полотно і на ньому пробувала кожну літеру. Перебрала зо 2 десятки варіантів», — розповіла майстриня.

«Найскладніше було вирахувати, чи вміститься твір на сторінці. Не раз зашивала полотно до кінця, а потім виявлялося, що не вистачає місця ще на 2 рядочки. Доводилося все випорювати і починати заново. Після вишивання кожну сторінку ретельно перевіряла. Бо виявляється, що й у вишивці можна зробити орфографічну помилку», — додала вона.

Книга має 33 сторінки. Зверху обтягнута темно-синьою шкірою. Назва обрамлена вишитим червоно-синім геометричним візерунком.

«Цей візерунок відтворила з улюбленої вишиванки Івана Франка. Взяла червоні та сині нитки, бо таке поєднання кольорів на вишиванках було популярне у той період, коли він жив», — розповіла жінка.

«Працюю літературним редактором. Вишивала збірку вечорами й ночами. Інколи засиджувалася за роботою до ранку. А якось у вихідний вишивала 14 годин поспіль», — додала Олена Медведєва.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ