МІК "Бастіон" закликав ОБСЄ виступити проти подвійних стандартів
Представники міжнародного неурядового об'єднання «Міжнародний інформаційний консорціум (МІК) «Бастіон» звернулися до Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович із закликом виступити проти подвійних стандартів.
Про це йдеться у відкритому зверненні представників МІК «Бастіон».
У зверненні наголошується, що інформація, оприлюднена у Регулярному звіті Постійній Раді ОБСЄ за період 11 березня - 1 грудня 2016 р., містить низку фактичних помилок і неточностей, які роблять документ маніпулятивним і можуть стати підставою для прийняття неправильних рішень.
«Перелік активностей і ремарок, які Ви зробили в звіті, прямо вказує на подвійні стандарти, спотворення контексту того, що відбувається, і формування негативного фону, який дискредитує Україну.
Наприклад, Вами згаданий трагічний випадок, коли в 2015 році був убитий український журналіст Сергій Сухобок, колишній редактором низки веб-видань. Ви пишете, що вбивці засуджені, але не вказуєте, що трагедія мала побутове підґрунтя і не стосується журналістської діяльності.
Так само Ви згадуєте трагічний інцидент із загибеллю журналіста і редактора сайту «Новий регіон» Олександра Щетиніна, який був знайдений «з вогнепальним пораненням». Тим часом Ви не вказуєте, що найбільш імовірною причиною смерті стало самогубство, про що свідчать не тільки матеріали справи, а й коментарі близьких людей Щетиніна.
Ці факти потрапляють у контекст повідомлень про загибель Павла Шеремета і побоювань за безпеку журналістів в Україні, хоча мають зовсім іншу природу. Що прямо спотворює ситуацію», - вказується у зверненні.
У звіті згадується, що в жовтні 2016 року Президент України ввів санкції щодо низки осіб і організацій, що «створюють загрозу національним інтересам» і підтримують «терористичну активність».
«У структурі Вашого викладу цей факт подається як посилення обмежень і наступ на свободу. Що є абсолютною маніпуляцією контекстом. Ці санкції затверджені Радою національної безпеки і оборони України, вводяться в основномупереважно проти представників держави-агресора і пов'язаних осіб і є точним аналогом санкцій, введених ЄС, США та іншими країнами. Ви вперто не помічаєте агресію Росії, через що дії української влади щодо захисту країни можуть бути невірно інтерпретовані», - підкреслюють представники МІК «Бастіон».
Крім того, у зверненні акцентується увага на ситуації навколо сайту «Миротворець».
«Ви неодноразово висловлювали негативну оцінку публікації цим сайтом інформації про журналістів, які отримали акредитацію у терористів у Донецьку, і вимагали втручання української влади. Як згодом стало відомо, всі ці журналісти проходили інструктаж і передавали свої персональні дані спецслужбам терористів і Росії. Багато з них порушили законодавство України, здійснивши незаконний перетин кордону.
Тим часом у травні 2016 року сайти, які підтримують терористів, а також російські ЗМІ оприлюднили такі ж самі дані, які опублікував «Миротворець», тільки українських журналістів і членів українського парламенту. З Вашого боку не було жодної реакції! Жодної заяви. Жодного вираження глибокої заклопотаності на адресу влади РФ, що підтримуює терористів на Донбасі. Це прямий прояв подвійних стандартів, коли в абсолютно дзеркальних випадках спостерігається прямо протилежна реакція», - йдеться у зверненні.
Також представники МІК «Бастіон» підкреслили, що не можуть зрозуміти повну відсутність реакції ОБСЄ на «розстрільні списки» українських журналістів, складені й опубліковані терористами Донбасу. Наприклад, в одному з таких списків кандидатом №1 на фізичне усунення з літа 2014 року значиться координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук, як і ще 14 українських журналістів.
Наприкінці звернення представники МІК «Бастіон» закликали ОБСЄ об'єктивно оцінювати ситуацію в Україні.
Нагадаємо, що газета «День» провела круглий стіл для того, щоб підтримати резолюцію Європарламенту щодо протидії пропаганді з боку Росії. Результатом зустрічі стало ЗВЕРНЕННЯ учасників круглого столу в редакції газети «День» та однодумців, які об'єдналися в ініціативу «Українська журналістська платформа», яке може підписати кожен охочий протистояти інформаційній загрозі з боку РФ.