Влада спирається на всіх, хто живе в брехні.
Вацлав Гавел, чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст, дев'ятий та останній президент Чехословаччини та перший президент Чехії

Парламенти 14 країн визнали Голодомор геноцидом українського народу, – МЗС

21 листопада, 2017 - 18:46
Фото Руслана Канюки, "День"

Пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні вшановано у рамках міжнародних організацій, а також визнано геноцидом українського народу на парламентському рівні в 14 країнах світу. Про повідомили в прес-службі МЗС України, передає УНН.

Голодомор 1932-1933 рр. в Україні визнано на парламентському рівні геноцидом українського народу в наступних державах: Грузії, Еквадорі, Естонії, Колумбії, Латвії, Литві, Мексиці, Парагваї, Перу, Польщі, Угорщині. Окрім цього, на парламентському та регіональному рівні Голодомор визнали як геноцид в Австралії, Канаді та Португалії.

Як зазначили в МЗС, на регіональному (муніципальному) рівні відповідні рішення було ухвалено в Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Іспанії, Італії та США.

Більше того, в декількох країнах світу відзначають пам’ять жертв голодомору в Україні.

“Законодавчими органами Іспанії, Франції, Чилі, Чехії, Словаччини, Андорри, Аргентини та Мексики були ухвалені резолюції щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору”, — повідомили в Міністерстві.

За інформацією відомства, Сенат та Загальні збори штату Нью-Джерсі (США) прийняли спільну резолюцію про визнання листопада 2017 р. як місяця для вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні у 1932-33 рр.

Нагадаємо, 7 листопада 2017 року співголови Українського Кокусу в Конгресі США С.Левін, Е.Гарріс, М.Каптур та Б.Фітцпатрік внесли проект резолюції щодо 85-ї річниці Голодомору-геноциду в Україні.

Також нагадаємо, що 7 листопада 2017 року в британському Парламенті відбулися дебати щодо Голодомору в Україні. Дебати були ініційовані депутатом від правлячої Консервативної партії Великої Британії, участь в яких взяли представники правлячої та опозиційних партій, у тому числі з числа членів “Групи дружби” з Україною. Було одностайно наголошено, що Голодомор був навмисно організованою Сталіним кампанією, покликаною знищити значну частину українського населення. Депутати закликали Уряд Великої Британії визнати Голодомор геноцидом Українського народу.

Джерело: УНН

Новини партнерів

Loading...