Із Сум в Авдіївку вирушив вантаж крові для поранених

У Сумах розпочалася благодійна акція, оголошена Сумським обласним центром служби крові і приурочена до Дня Героїв Небесної Сотні. Таким чином сумські медики та донори відгукнулися на прохання, що надійшло до них від Міжнародного благодійного фонду «Пульс Надії», очолюваного кандидатом медицинських наук, керівником волонтерського донорського проекту «Кров, що рятує життя» Ростиславом Зауральським.
Саме пан Ростислав став ініціатором створення унікального за своїми технічними характеристиками транспортного засобу – кровомобіля. Це оснащене сучасним обладнанням авто, спеціально призначене для доставки компонентів крові в зону проведення оборонних дій. Придбано його було за кошти, зібрані волонтерами, облаштовано – власними силами, і поки що аналогів йому в Україні немає.
Кровомобіль дозволяє перевозити кров при дотриманні необхідних температурних режимів. 22 лютого він уперше прибув до Сум і був завантажений високоякісними компонентами донорської крові (лейкофільтрована свіжозаморожена плазма та еритроцитовмісні середовища). Безцінний вантаж без зволікання відбув до найбільшого та стратегічно важливого стабілізаційного центру, розташованого на території Авдіївської міської лікарні; його буде використано для надання невідкладної медичної догоспітальної допомоги тяжкопораненим бійцям.
Перший візит кровомобіля до Сум ознаменував собою початок співпраці на постійній основі між фондом «Пульс Надії» та Сумським обласним центром служби крові, розповіла координатор благодійної акції по збору крові Ірина Каменська. За її словами, нинішня акція триватиме до 1 березня. І хоча від її початку минуло усього три дні, до неї вже долучилося багато небайдужих громадян, мешканців Сум та області.
Зокрема, свій внесок у благородну справу вже зробили християни протестантських церков, Сумська регіональна організація Аграрної партії, працівники Національної та Патрульної поліції України, колектив ПАТ «Сумиобленерго», викладачі державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка. Взяти участь в акції зголосилися й працівники військових комісаріатів.
Кореспонденту «Дня» вдалося поспілкуватися з деякими донорами-добровольцями, які прийшли, аби пожертвувати свою кров задля порятунку поранених військових. Серед них – начальник військової підготовки Кадетського корпусу Богдан Буловатський. У ролі донора, каже, виступає не вперше. Він, як і багато його колег, вважає це за свій громадянський обов’язок.
Інший наш співрозмовник – підприємець-аграрій Сергій Карпенко. Не лише сам здавав кров, а й своїм приладом надихнув на це родину, друзів і працівників свого підприємства: загалом понад 40 осіб.
Волонтер Ростислав Зауральський, якого товариші жартома кличуть «Вампіром», відзначив високий, європейський рівень центру служби крові в Сумах і назвав його найкращим в Україні. «Я впевнений у якості і чистоті компонентів крові, які ми звідси повеземо до шпиталю. Тут відмінний логістичний потенціал – на перший заклик щодо порятунку людських життів відгукуються одразу сотні донорів; тут сучасне устаткування, застосовуються новітні технології забору й зберігання крові, що забезпечує її високу якість та безпечність для постраждалого. Кажу вам як лікар медицини катастроф: ця кров реально рятує людські життя ».
Віднині Суми стали ще одним містом – після Кременчуга, Полтави та Харкова, –куди тепер регулярно пролягатиме маршрут кровомобіля.
Алла Акіменко, Суми. Фото авторки.