Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

На Вінниччині одна з міських рад вирішила дозволити використовувати на сесійних засіданнях російську мову

22 лютого, 2021 - 12:09
Cкріншот Lada.fm

Мовний скандал розгорівся на Вінниччині. Новий депутатський склад Ладижинської міської ради ухвалив рішення, визначивши робочими мовами ради як українську, так і російську мови. Зокрема, як повідомляє місцеве видання Lada.fm, в регламенті Ладижинської міської ради 8 скликання йдеться, що «Пленарні засідання ради і засідання постійних комісій ради проводяться українською або російською мовами. Діловодство ведеться державною мовою». За таке рішення проголосував міський голова Ладижина Валерій Коломєйцев і 22 депутати. Лише двоє – виступили проти порушення мовного закону. А один із них – Андрій Скакодуб – звернувся до Мовного омбудсмена. Реакція не забарилася, бо вже завтра, 23 лютого, Ладижинська міська рада збереться на позачергове засідання сесії. На порядку денному внесення змін до регламенту щодо мови. Проєкт рішення вже з’явився на сайті Ладижинської міської ради.

На своїй сторінці у Фейсбук депутат Ладижинської міської ради Андрій Скакодуб прокоментував ситуацію щодо ведення роботи Ладижинської міської ради російською мовою і чому направив відповідне звернення до Мовного омбудсмена. За словами Андрія, у документі йшлося передусім про вимогу приведення регламенту роботи Ладижинської міської ради у відповідність до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«Мова іде про те, що депутати від УСГ, Нашого Краю, За життя, СН, ЄС, Сила і Честь, затвердили Регламент міської ради, за яким на сесіях в Ладижині може застосовуватись дві мови, російська та українська. Проти виступили лише два депутати, я та Іван Котик. Моє звернення Уповноважений із захисту державної мови взяв до розгляду, тому Ладижинська міська рада має отримати подання про приведення регламенту у відповідність до норм законодавства України. Єдина мова, яка має використовуватись в Ладижинській міській раді – це українська!», – написав на своїй сторінці у Фейсбук Андрій Скакодуб.

До слова, з 16 липня 2020 року в Україні набув чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». У ньому чітко прописаний перелік осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Серед них депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, посадові особи органів місцевого самоврядування, державні службовці, голови місцевих державних адміністрацій, їх перші заступники та інші.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ