Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Представники 17 країн зібралися на Дипломатичному форумі в Острозькій академії

23 лютого, 2019 - 21:54
Фото надано автором

У Національному університеті «Острозька академія» сьогодні відбувся Дипломатичний форум. Уперше на платформі закладу вищої освіти одночасно зустрілися представники дипломатичного корпусу та співробітники іноземних дипломатичних і консульських установ, що представляли 17 країн світу. Це стало підставою встановлення десятого ювілейного рекорду України у категорії «Масові заходи».

«Нашим завданням було детально ознайомити дипломатів і послів з феноменом Острозької академії в українській освіті і культурі. Під час спілкування зі студентами вони переконалися, що Острозька академія — це вже бренд і для того, щоб отримати якісну освіту  не обов'язково їхати у великі міста. Сьогоднішній візит буде відображений у журналі “Україна дипломатична”, а також у документальному фільмі про Україну, який ми знімаємо», — зазначив співорганізатор Дипломатичного форуму, Генеральний директор Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» Павло Кривонос.

За словами декана факультету міжнародних відносин, професора Алли Атаманенко, цей захід важливий з багатьох точок зору, адже його результати — вагомий поштовх для подальшого розвитку міжнародного співробітництва, культурної дипломатії України та міжкультурної комунікації багатьох держав. «Дипломати ознайомилися з найстарішим і, водночас, одним із найсучасніших за навчальними технологіями університетом України, унікальними пам’ятками міста Острога, яке свого часу відіграло непересічну роль у ренесансі української нації. Це важливий захід у плані професійної підготовки майбутніх дипломатів, адже в Острозькій академії функціонує факультет міжнародних відносин», — зауважила Алла Атаманенко.

Студенти мали можливість поспілкуватися у форматі «запитання-відповідь» із представниками дипломатичного корпусу, його дуаєном, практиками-дипломатами щодо перспектив стажування в дипломатичних і консульських установах, участі у міжнародних обмінних програмах, цікавились культурою та особливостями країн, можливими формами співпраці тощо.

Крім цього, під час форуму відбулася посвята Павла Кривоноса у почесні професори кафедри міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія».

«Я ставила питання послу Чеської Республіки в Україні щодо співпраці в галузі туризму. Він зауважив, що кожна країна повинна мати ключові туристичні точки, які б її презентували. І в Україні, і в Чехії такі точки є, тому потрібно працювати над реалізацією цієї ідеї. У світі, який так швидко змінюється, важливо бути відкритим, пізнавати нові країни, їх культуру, адже вони готові ділитися своїм досвідом. Сьогоднішній Форум — яскраве свідчення цього», — поділилася враженнями студентка факультету міжнародних відносин Тетяна Милашевська.

Олексій Костюченко, Острог. Фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ