Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Ціни зростатимуть, але дефіциту продовольства в Україні не буде — гендиректор «Українського клубу аграрного бізнесу»

23 травня, 2022 - 19:58
ФОТО REUTERS

Дефіциту продовольства в Україні не буде, однак ціни на продукти все одно зростатимуть. Таку думки  під час брифінгу у Медіацентрі Україна висловив Роман Сластьон, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

За його словами, Україна повністю може забезпечити себе основними продуктами. В сховищах достатньо зерна та основних культур. Також вдалось налагодити ситуацію з тваринництвом, хоча у перший місяць повномасштабної війни забезпечення такими товарами було ускладнене.

Водночас, українці вже можуть помітити зменшення поставок овочів.

«Можливо по томатам, солодкому перцю, баклажанам — може бути зменшення пропозиції на ринку. Через втрату виробництва на півдні України — це Херсонщина, Запорізька область. Водночас, в інших областях аграрії бачать, що ми втрачаємо певну частину площі збільшують посіви у себе. Також імпорт може надходити з Європейського Союзу. В принципі це теж збалансує ринок», — відмітив Роман Сластьон.

Водночас, експерт прогнозує зростання цін на практично всі види продовольства. Усе — через подорожчання пального та витрат на логістику.

«Логістика зараз доволі дорога, ресурсу автомобілів — недостатньо, і відстані, на які треба доставляти — суттєво збільшились», — додав Сластьон.

Стежте за новинами Медіацентру Україна у наших соцмережах:

Website

Twitter

Facebook

YouTube

Telegram

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ