Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Суд призначив довічне російському військовому Шишимаріну за вбивство цивільного жителя Сумщини

23 травня, 2022 - 13:36
Reuters

Солом’янський райсуд Києва призначив покарання у вигляді довічного позбавлення волі для російського військового Вадима Шишимаріна у справі щодо вбивства мирного жителя Сумщини.

Відповідний вирок оголосив головуючий суддя, передає Укрінформ.

"Суд ухвалив Шишимаріна Вадима Євгенійовича... визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 438 Кримінального кодексу України, та призначити йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі", - сказав суддя.

Запобіжний захід до набрання вироком законної сили залишили без змін - тримання під вартою.

Згідно з статтею 438 Кримінального кодексу України, жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також віддання наказу про вчинення таких дій караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років. Згідно з частиною другою - ті самі діяння, якщо вони поєднані з умисним вбивством, караються позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

Суд визнав докази проти Шишимаріна і дійшов висновку, що вбивство було умисним, також відкинули аргументи захисту, що Шишимарін нібито виконав наказ, оскільки його віддав військовий, який не був його командиром, а сам наказ був злочинним. Крім того, каяття обвинуваченого суд не вважає щирим. Відтак Шишимаріна визнали винним у порушенні законів і звичаїв війни, цей злочин є міжнародним та особливо тяжким.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ