Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Туреччина найближчим часом розпочне нову операцію в Сирії

24 травня, 2022 - 14:21
Presidential Press Office/Handout via REUTERS

Збройні сили Туреччини найближчим часом розпочнуть нову операцію в Сирії, метою якої буде завершення створення 30-кілометрової зони безпеки уздовж турецько-сирійського кордону.

Про це повідомив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, передає Укрінформ.

"Ми починаємо вживати заходів для завершення раніше розпочатого створення зони безпеки глибиною 30 кілометрів уздовж наших південних кордонів, зокрема усунення прогалин", – повідомив Ердоган.

За його словами, оперативним пріоритетом будуть райони, звідки здійснюються атаки на Туреччину. Операція почнеться щойно турецькі збройні сили, розвідка та сили безпеки завершать підготовку до неї.

Як відомо, Туреччина проводить транскордонні операції в Сирії з 2016 року. Перші дві мали назву "Щит Євфрату" та "Оливкова гілка". У жовтні 2019 року було розпочато операцію "Джерело миру". У березні 2020 року в Ідлібі турецькі військові проводили операцію "Весняний щит" у відповідь на авіаудари режиму Асада.

Туреччина на початку травня повідомила про реалізацію проєкту з побудови житла, шкіл, лікарень та об’єктів економічної діяльності в Сирії, завдяки якому планується забезпечити добровільне повернення в Сирію 1 млн біженців.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ