Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Україна запропонувала постачати до ФРН електроенергію зі своїх АЕС, щоб впоратися з енергетичною кризою

25 червня, 2022 - 15:15
Фото Unsplash

Україна запропонувала постачати до Німеччини свою електрику - це допоможе Берліну впоратися з енергетичною кризою, викликаною різким скороченням поставок російського газу.

Про це наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко у статті в німецькому виданні Wirtschaftswoche, передає Укрінформ.

Міністр назвав намір Німеччини відмовитися від російських джерел енергії «геракловим завданням», і наголосив, що Київ готовий надати Берліну підтримку.

Галущенко заявив, що попри війну, українська енергетика продовжує стабільно працювати. Понад 50% електрики в Україні виробляють атомні електростанції, яких у Німеччині майже немає. З 16 березня 2022 року Україна приєдналася до загальноєвропейської енергетичної мережі і може постачати електроенергію на європейський ринок.

Міністр також зазначив, що Україна, особливо її південні регіони, є привабливими з погляду розвитку екологічно чистої енергетики – насамперед сонячної та вітрової. Він висловив сподівання, що тепер, коли Україна набула статусу кандидата в члени Євросоюзу, вона зможе активніше розвивати співпрацю з Європою в цьому напрямку.

В Україні діють чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками. За кількістю атомних реакторів Україна посідає десяте місце у світі та п’яте – в Європі.

Нагадаємо: Німеччина після аварії на японській АЕС «Фукусіма-1» вирішила відмовитися від атомної енергії як небезпечної. З 19 АЕС, що діяли раніше, залишилося три; всі вони перебувають у процесі виведення з експлуатації. Їх планують вимкнути до кінця 2022 року.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ