У літописців є найстрашніша зброя – замовчування
Павло Загребельний, український письменник, громадський та політичний діяч, Герой України

В Університеті культури і мистецтв пройшов Міжнародний День ООН

26 жовтня, 2016 - 20:27
Фото надано організаторами

24 жовтня, у Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй, в Київському Національному Університеті культури та мистецтв пройшла спеціальна лекція в рамках проекту «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в руках молоді». Про співробітництво України з міжнародними організаціями зі студентами спілкувалися голова Офісу з координації гуманітарних питань ООН в Україні Барбара Манзі, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, заступник Голови Національної Комісії у справах ЮНЕСКО Микола Мовчан, заступник Посла Латвії Каріна Лея та організатор Проекту, Голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва, директор Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко. Почесних гостей хлібом-сіллю зустрічав господар Михайло Поплавський.

«Управління з гуманітарних питань ООН почало працювати в України з середини 2014 року і переважно зосереджено на допомозі людям, що опинилися в зоні конфлікту на Донбасі, - розповіла Барбара Манзі. - У нас є офіси в Донецьку, Краматорську, Луганську, Хмельницьку і Сєвєродонецьку. Раз на два тижні я перетинаю межу і бачу, як страждають люди з обох сторін. Ми керуємося в роботі принципами гуманності, незалежності, нейтральності та неупередженості, і їх в Україні витримати надзвичайно складно, тому що до останнього часу ви ніколи не стикалися з гуманітарною кризою. Мене вражає волонтерський рух в Україні, але тут немає ні структури, ні законодавчої бази, щоб доставляти гуманітарну допомогу. Лише нещодавно розробили законопроект про надання гуманітарної допомоги, направлений на те, щоб привести законодавство у цій сфері відповідно до міжнародних стандартів».

Україна дуже тісно співпрацює не лише з ЮНЕСКО, а й з Радою Європи, Європейським Союзом та іншими міжнародними агенціями системи ООН, та міжнародними організаціями у сферах молоді та спорту, - розповів Микола Мовчан. Договірна база двосторонніх документів зі співробітництва у сфері фізичної культури, спорту та молодіжній сфері становить більше 50 міжнародних договорів.

Про національні пам’тки ЮНЕСКО своєї країни розповіла заступник Посла Латвії Каріна Лея: історичний центр Риги, містечко Кулдига, вигини річки Даугава, а також свято пісні та танцю, у якому одночасно приймають участь десятки тисяч людей.

Влада Литовченко закликала студентів користуватися унікальною можливістю та приймати участь в міжнародних програмах і долучатися до цікавих проектів. Юнаки та дівчата задавали так багато запитань, що було вирішено організувати ще кілька зустрічей в Київському Національному Університеті культури та мистецтв.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ