Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

У Луцьку хочуть одну з вулиць міста назвати на честь бійців 51 бригади

27 березня, 2016 - 16:02

У Луцьку на сайті міської ради зареєстрували петицію з проханням одну з вулиць міста назвати на честь бійців 51 бригади.

Напевне, це буде та пропозиція, яка у рекордний термін збере потрібну кількість голосів, бо тема 51 бригади для Волині і волинян є болючою. Бригада, котра базувалася у Володимирі-Волинському, бійці якої першими були кинуті у зону так званого АТО, пройшли всі гарячі точки, опісля були звинувачені у дезертирстві, або, іншими словами, - самовільному залишенні частини. Причому «залишенні» вже після демобілізації, після того, як бійців відзначили бойовими нагородами. Указом Президента України 51 бригаду розформували і нині на її основі створено бригаду 14-ту. А півтори тисячі бійців тягають по судах начебто за самовільне залишення частини, хоча насправді є багато питань не до них, рядових, а до їхніх командирів...

 Луцький адвокат Василь Нагорний, який є наразі одним з основних захисників демобілізованих бійців 51-ї, і виступив з пропозицією назвати у Луцьку одну з вулиць на честь бригади.

«Ми повинні берегти пам'ять про бійців, які першими були призвані по мобілізації та ціною свого життя зупинили окупантів, - каже Василь. -  51 окрема механізована бригада складалась в основному з простих хлопців з сіл та міст нашої ( і не тільки) області, яких не підготовленими, без амуніції, зі старою військовою технікою відправили на схід. Певен, що заслуговують на вічну пам'ять і повагу 98 бійців (цифра з Книги пам'яті )цієї бригади, які загинули з квітня по жовтень 2014 року, а також ті, кого досі чекають родини. Ті, хто не відступив перед "Градами", вижив в численних котлах, штурмував Савурку, пережив знущання в полоні , залишився інвалідом, носить в тілі осколки та через посттравматичний синдром досі воює… 51 ОМБр з подачі недолугих радників, політиків, генералів, хотіли призначити винними у всіх невдачах на сході, прикривши зраду та боягузтво командування. Не вдалось, бо надто багато свідків з Небесного Легіону поскаржились Богу. Бригаду ліквідували, але пам'ять – не ліквідують! Хай назва вулиці буде частинкою тієї пам’яті. Коли наші внуки запитають в честь кого названа ця вулиця, нам буде їм що розповісти». Петицію для підписів обіцяють виставити на сайті міської ради у понеділок.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ