Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Уряд Британії прийняв рішення збільшити фінансування для підтримки українських науковців

28 червня, 2022 - 22:55
Фото ОП

Сьогодні, 28 червня 2022 року, Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив низку заходів для підтримки науково-технічного та науково-дослідного секторів України, повідомляє Урядовий портал. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму телеграм-каналі.

Уряд Великобританії прийняв рішення збільшити фінансування програми Researchers at Risk Fellowship у чотири рази. Борис Джонсон зазначив, що залишається відданим забезпеченню майбутнього, в якому Україна та Великобританія процвітають разом.

«Ми високо цінуємо рішення Уряду Великої Британії щодо розширення стипендіальної програми Researchers at Risk Fellowship. Понад 130 українських науковців отримають підтримку в межах програми, що стартувала в березні. Спочатку на програму було виділено 3 млн фунтів стерлінгів, а оголошені сьогодні додаткові 9,8 млн дозволять їй значно розширитися», – зазначив Сергій Шкарлет.

Українські вчені, які вимушено переїхали за кордон або не змогли повернутися додому через агресію рф, зможуть продовжувати дослідження та обмінюватися досвідом з іноземними колегами завдяки підтримці Великобританії.

За стипендіальною програмою передбачається виплата заробітної плати та покриття витрат на проживання до двох років для українських дослідників. Згодом науковці зможуть повернутися додому та зробити вагомий внесок у відновлення країни.

«Не менш важливою є підтримка українських університетів, які завдяки новій програмі UK twinning programme зможуть працювати з провідними університетами Великої Британії. Вірю, що ця колаборація посилить співпрацю між нашими державами у сфері освіти та науки», – написав Міністр.

Крім того, Уряд Великобританії надасть фінансування для підтримки програми побратимів Universities UK International і Cormack Consultancy Group. Проект має на меті встановити більше ніж 100 довгострокових програм партнерства для підтримки українських інституцій, студентів і дослідників під час війни.

79 університетів Великобританії вже підписали програму, до проекту долучився й Единбурзький університет, який об’єднався з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, а також Університет Рексема Гліндра, який об’єднався з Національним університетом «Чернігівська політехніка».

Університети та установи Великобританії масово виступили за підтримку українських колег.

Нагадаємо, видавництво Bentham Science відновило для українських вчених доступ до електронних ресурсів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ