Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

В Ужгороді на перилах уздовж річки "оселився" Джон Лорд

28 листопада, 2014 - 10:06

Мініатюрну скульптурку лідера легендарного гурту Deep Purple урочисто презентували  напередодні.

Відкриття нового міні-пам’ятника відбулося під звуки оркестру, який виконав відомий хіт гурту «Smoke on the water». Розмістили скульптурку обличчям до річки. Аби її роздивитися, містянам та гостям Ужгорода необхідно трохи спуститися східцями до річки.

Участь у заході взяла чимала кількість любителів року. Ініціатор цього  проекту Павло Чучка розповів, що сама ідея виникла понад два роки тому. Був навіть організований збір монет, які планували переплавити для виготовлення скульптурки, однак від цієї ідеї відмовилися, надавши перевагу якіснішому сплаву.  

Автор пам’ятника Михайло Колодко розповів, що надати особливі характерні риси скульптурці йому допоміг друг, який є прихильником творчості гурту. «Волосся є важливим елементом цієї епохи, окуляри-краплі, жилетка, штани-кльош, туфлі з каблуками і сигарета в руці», – зазначив пан Колодко.

Розмістили скульптурку обличчям до річки навмисне: у кожного складається таке враження, що Джон Лорд не тільки вдивляється у хвилі водної артерії, але й роздумовує над одвічними темами.

До слова, над ідеєю створення скульптурки Джона Лорда замислилися майже одразу, після відкриття пам’ятника композитору Ференцу Лісту. Саме тоді пан Чучка зазначив, що у місті є не тільки багато поціновувачів класичної музики, а й фанатів року. Уже на початку грудня у місті відбудеться урочисте відкриття міні-пам’ятника  Енді Ворхолу.

Вікторія Жуйко, Ужгород  

Фото надане автором

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ