Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вінницький музей отримав у подарунок 3D-копію одного з найдавніших експонатів

28 грудня, 2020 - 14:00

Щоб адаптувати музейні екскурсії під потреби людей з інвалідністю, зокрема слабозорих, одна з ІТ-компаній міста спільно з Центром ремесел «Дунстан» вирішили надрукувати 3D копії найоригінальніших експонатів із фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею. Першу презент – повномірну розробку парадного шолома кінця XVI – початку XVII століть – вже передали до закладу. Тепер поруч із оригіналом, який розміщений за скло, у експозиції стоятиме 3D копії експоната, яку можна буде торкатися руками і уявляти її зовнішній вигляд.

«У період новорічно-різдвяних свят ми не залишилися без подарунка, що дуже тішить, бо число меценатів музею з року в рік зростає, – визнає директор закладу Катерина Висоцька. – З ініціативи компанії «3D Generation UA LLC» було здійснено сканування та розроблено 3D-модель унікального експоната – шолома Кабасет. Керівник товариства Ігор Левкович вже передав його до музею. Акція відбулася за сприяння організатора фестивалю ремесел «Дунстан» Сергія Десяка. Щиро вдячні за такий чудовий подарунок, що активно використовуватиметься в рамках тематичних та інтерактивних екскурсій і заходів. Побачити презентовану модель шолома можна буде з 29 грудня у 8 експозиційному залі музею, поряд з оригіналом».

Вона додала, що парадний шолом типу Кабасет до фондової збірки музею він потрапив у 1970 році від приватної особи – жительки Могиліва-Подільського. Вивчення історії цього предмета привело дослідників у село Бронниця (поблизу Могилева-Подільського), де знаходився маєток старовинного роду Сайн-Вітгенштейнів. Відомо, що у XVIII–XIX століть в середовищі дворян набуло значного поширення колекціонування старожитностей, тож можна припустити, що представлений на виставці шолом знаходився в приватній колекції Вітгенштейнів. Упродовж майже 40 років він зберігався у фондах музею, а в 2005 році був відреставрований професором Мінжуліним і посів чільне місце серед раритетних експонатів нашого музею.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото зі сторінки музею у Facebook

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ