Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

В Україні за 2017 рік вдвічі виріс рівень вакцинації проти кору, - МОЗ

29 січня, 2018 - 19:20
Фото: МОЗ

В Україні за 2017 рік вдвічі виріс рівень вакцинації проти кору у порівнянні із 2016 роком. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Зазначають, що у 2016 році менше половини українських дітей були вакциновані проти кору за графіком - 45,5% дітей віком 1 рік та 32,1% дітей віком 6 років. Тоді за оцінкою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Україна була на третьому місці у світі серед країн із найнижчими показниками охоплень щепленням від кору.

У 2017 році в Україні згідно з календарем щеплень було вакциновано 93,3% дітей першою дозою вакцини (в 1 рік) і 90,7% дітей другою дозою (у 6 років).

З вересня проходять заходи з посиленої вакцинації від кору. Станом на середину січня вакцинували 64,7% дітей, що вчасно не отримали першу дозу вакцини, та 72,2% дітей, котрі пропустили другу дозу вакцини.

За даними Міністерства охорони здоров'я, для створення колективного імунітету та подолання кору 95-98% дітей та дорослих мають бути щепленими. Наразі Україна наблизилась до цієї цифри у плановій вакцинації, йдеться у повідомленні.

Разом з тим, у МОЗ закликають громадян звернутися до медзакладів, щоб отримати щеплення від дифтерії вакциною АДП-М. Нагадують, що вакцинація від дифтерії призначена не лише дітям, а і дорослим - раз на 10 років.

"Наразі в Україні у наявності більше 9 млн. доз вакцин проти дифтерії для дітей та дорослих. Вакцинація проти дифтерії та правцю безкоштовна для дітей і дорослих", - йдеться у повідомленні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ