Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Львівський Лицар звітував про зібрані для армії кошти

29 серпня, 2014 - 19:52

«День» уже повідомляв про те, що місяць тому, 30 липня, біля будівлі Львівської міської ради встановили Львівського Лицаря в образі Святого Юрія Змієборця, до щита якого кожен, хто пожертвував на армію сто і більше гривень, міг вбити металеву пластинку  із викарбуваним на ній  символом Української державності – Тризубом.

За тридцять днів жертводавці зміцнили два щити Юрія. Сьогодні організатори ініціативи «Львівський Лицар» прозвітували про зібрані кошти, а це – 386 346 грн, і придбане обладнання для учасників АТО. Як розповів «Дню» голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Андрій Салюк, це – прилади нічного бачення, оптичні приціли, GPS-навігатори та дальноміри. Також активісти показали машнну швидкої медичної допомоги для вивезення поранених із зони АТО, придбану за сприяння Конгресу українців Канади.

«Я кожного дня, йдучи на роботу, дивлюся, скільки людей долучилося до збору коштів. І сьогодні, насправді, є дуже багато середовищ у Львові, які головною темою своєї роботи ставлять питання допомоги АТО, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий. – Перемогти країну, де люди об’єдналися для захисту своєї землі, для підтримки своїх вояків, неможливо. Ми переможемо. Сьогодні наша задача, щоби ця перемога була з найменшою кількістю втрачених людських життів. Дякую всім і закликаю всіх до підтримки й допомоги! В єдності – сила!».

«30 днів акції – два щити. Це символічно, бо за перший щит, заповнений за два тижні, ми декларували 186 тис. грн., – повідомив один із організаторів проекту львовознавець Іван Радковець. – На сьогодні зібрано 386 тис. 346 грн. Таким чином, другий щит був «щедрішим», люди активніше долучалися до акції фінансово. Щит заповнено повністю, тому сьогодні, уже втретє, він буде замінений».

Акція триває. 

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ