«Виставка «Дня» відкрила мені очі на справжню Україну»
Дні «Дня» в Донецьку: підбиваємо підсумки Фотовиставки-2012 і беремо участь у форумі рекламного і видавничого бізнесу![](/sites/default/files/main/articles/26032013/10konkurs2012-3_.jpg)
Фотовиставка «День»-2012 в Донецьку зібрала останні посмішки, переживання й радощі донеччан. Бажаючих поділитися щирими емоціями виявилося немало. Щодня новий інтелектуальний і емоційний заряд отримували більше 300 донеччан. Їхні враження і вдячність назавжди залишаться і в наших серцях, і в нашій книзі відгуків.
За підсумками голосування відвідувачів нашої виставки в «АртДонбасі» приз глядацьких симпатій донеччан отримав знімок «Мій сусіда» Костянтина Бобрищева. Друге місце розділили «Ніжність» нашого фотокора Миколи Тимченко і драматична робота того ж Костянтина Бобрищева «А мати чекає», третє — у «Літньої зливи» Олега Криси, який брав участь у номінації «Світ очима дітей». Переможцем серед фотографій донецької тематики став знімок донецького автора Сергія Ваганова під назвою «Воскресли». На ньому зображено двох шахтарів, вимазаних кіптявою і вугільним пилом, а в очах одного з них помітний блиск від нескінченної втоми. Шахтарі — відкрита рана Донбасу. Своїм вибором гості висловили свою пошану до цієї важкої професії. Ще донеччани відзначили світлини «Хоспіс» Миколи Тимченко, «Крила» Олени Зень, «Господи, спасибі тобі» Олени Шовкопляс, «Один удома» Марії Левищевої, «А у нас у дворі» Марії Сурженко, «Руда красуня» Степана Лупуляка. До речі, серед мешканців Волині (нагадаємо, в січні-лютому Фотовиставка «День»-2012 експонувалася в Луцьку) більше за все голосів отримала робота Юрія Калиняка зі Львова «Гуцулське хайку». Також мешканці Луцька відзначили «Руду красуню» Степана Лупуляка, «Буде футболістом» Руслана Канюки. І ті самі «Ніжність» і «Крила»...
Але «День» і Донецьк не перестануть відкривати себе один одному. Сьогодні в Донецьку відкривається XVI Форум «Дні рекламного і видавничого бізнесу в Україні», на якому ми не тільки презентуватимемо книги з серії «Бібліотека газети «День», але й покажемо кращі роботи нашої фотовиставки, а також — відеосюжети за участю головного редактора «Дня» Лариси Івшиної.
Світлана ЯРОШЕНКО, керівник Форуму, розповідає: «Цього року нашій рекламній виставці виповнюється 16 років — це дуже юний вік, але за цей час змінився світ бізнесу і маркетингу. Ми стали мудрішими, професійнішими і досвідченішими! Ми почали дискутувати на гострі й актуальні теми. На 16-й виставці говоритимемо про важливе — взаємопорозуміння, повагу і культуру спілкування, партнерство і чесну конкуренцію. Ми обговорюватимемо багато нових цікавих питань. Виставка народилася у важкі часи змін і необхідності зміни самої системи ведення бізнесу, розвивалася в складних умовах турбулентної економіки, вистояла в кризу. Цього року у Форумі візьмуть участь близько 100 компаній з найбільших областей України, Києва і Росії, які представлять останні новинки рекламної і видавничої галузей, оригінальні технології і технічні рішення, нові матеріали, дизайнерські ідеї і багато іншого. Наприклад, «КНИГА-2013» — це новий виставковий проект «ЕКСПОДОНБАСу», яким ми маємо намір сприяти створенню в Україні цивілізованого книжкового ринку, популяризації сучасної української книги і зміцненню вітчизняної галузі книговидавництва, поширенню досвіду між суб’єктами видавничої справи, зміцненню позицій національного виробника на вітчизняному книжковому ринку, підйому престижу української книги в суспільстві. Виставка має на меті задовольнити запити всіх читачів і презентувати якомога більше напрямів літератури — від художньої до наукової, від дитячої до навчальної. Особливо хочеться відзначити учасників Форуму — справжніх професіоналів рекламного і видавничого бізнесу, людей, закоханих у свою справу.
ВРАЖЕННЯ
Катерина КАЛІНІЧЕНКО, арт-директор художньо-виставкового центру «АртДонбас»:
— Я не сумнівалася, що багато хто читає і любить газету «День», але не могла навіть передбачити, що така чимала кількість людей в Донецьку з нетерпінням чекала саме цієї фотовиставки. Всі роботи дуже різні, приємно бачити поряд з фотографіями професіоналів світлини, які зробили зовсім юні фотографи. Це говорить про те, що у нас правильно виховують дітей, вони знаходяться в хорошому оточенні, й молодь відкрита для приємних миттєвостей життя. Мене дуже вразила серія «Остання овація», присвячена Богдану Ступці. Це особлива тема. Перше враження, коли ми тільки розгорнули роботи — це фотографія «Крила», де зафіксований момент, коли маленький хлопчик грає з водою і краплі набувають форми крил. Тієї миті у мене в голові прозвучали вірші Ліни Костенко «Крила», а їх так любив читати Богдан Сильвестрович Ступка. Підбірка робіт Євро-2012 перенесла мене на півроку назад, коли розмальовані щасливі люди лежали прямо на газоні біля «АртДонбасу», фотографувалися, раділи життю. Дуже зачепили психологічні, соціальні фотографії. Наприклад, «Ніжність», на якій зображені щасливий парубок і дівчина. Він з трепетом тримає кохану на руках, а поруч стоїть її інвалідне крісло. До таких сюжетів не можна залишатися байдужими.
Денис КАПЛУНОВ, заступник голови Донецької обласної організації партії «УДАР»:
— Фотовиставка газети «День» дуже багатогранна та цікава. Представлені фотороботи було зроблено в різні роки, і можна прослідкувати історичний хронометраж — з минулого в сьогодення. Це дозволяє порівняти те, що було, з тим, до чого ми прийшли. Побачити, куди ми рухаємося, і що змінилося за ці роки. Мені здається, що дуже важливо для нашого суспільства — побачити реальну картину того, що з нами відбувається. Мені подобається щирість кожної фотографії. Всі знімки — живі й справжні. Це підкуповує. І тому мені складно відзначити яку-небудь одну фотографію. На мій погляд, кожна з них — шедевр.
Нам приємно, що «День» приїхав до Донецька, і ми змогли взяти участь у просвітницькому проекті, заснованому газетою, — «Подарунок рідній школі», оформивши передплату на газету «День» для низки шкіл нашої області.
Донецька область зараз дуже потребує дійсно якісної української преси, яка доносила б людям цікаву і правдиву інформацію про сучасність, глибокі статті на тему історії і культури від провідних істориків і мистецтвознавців, допомогла б розвивати у наших дітей любов до всього українського.
Ми вдячні газеті «День» за можливість долучитися до такого проекту, за послідовну патріотичну позицію ваших журналістів, і сподіваємося на подальшу співпрацю.
Ганна СОКОЛОВА, менеджер зі зв’язків з громадськістю готелю «Донбас Палас»:
— Виставка вразила великою кількістю гідних, глибоких робіт. Деякі випромінюють радість, деякі смуток. Фотографії змушують замислитися, зануритися в сюжет. Фотографії, на яких зображено розкіш на тлі бідності й бідність на тлі розкоші, відкривають нову Україну. Нашу національну контрастну реальність. Світлини, присвячені Євро-2012, особливо порадували. Адже ця тема така близька нам, вона ще свіжа в нашій пам’яті. Звичайно, родзинкою були чудові роботи зовсім юних фотографів, які було зроблено на високому професійному рівні. Спасибі велике Ларисі Івшиній, що привезла такий цікавий проект до нас, до Донецька. У нас не так часто проходять подібні заходи. Але тепер у нашому місті є виставковий майданчик, і є люди, які готові нести творчість в маси, розвивати наше населення.
Микола АНТОНОВИЧ, директор салону італійського живопису Paduano Arte:
— Виставка справила на мене глибоке враження. Я неодноразово був присутній на подіях в «АртДонбасі» і можу сказати, що цей захід відрізнявся надзвичайною атмосферою і бажанням побачити роботи. Було видно, як донеччани чекають на зустріч з фотографіями і виданням. Про великий інтерес до робіт також свідчить ще й той факт, що на відкритті фотовиставки «Дивовижна Хорватія», яка проходила в сусідній залі, відвідувачі також розходилися по залах з фотографіями «Дня». Вони довго дивилися на кожну фотографію, замислюючись над питаннями і посиланнями, зображеними на ній. Для себе я, на жаль, так і не обрав одну фотографію — постійно повертався очима до кількох, і думаю, що всі вони гідні уваги.
Тетяна ПФАЙПФЕР, генеральний директор ТОВ «Лакі Кампані», засновник порталу pomagazinam.com.ua:
— Я була рада бути присутньою на фотовиставці газети «День». Це прекрасні знімки і прекрасні історії. У цьому сенсі фотографи — чудові люди. Вони ловлять миті, щоб розповісти і показати їх нам. Адже для того, щоб не прогаяти момент, потрібно всього лише обернутися, підняти очі вгору, придивитися. Фото, яке я для себе відзначила, називається «Натхненний майстер». Воно про те, як часто не бачимо людей, які знаходяться просто поряд з нами. Такі заходи, як Фотовиставка газети «День», потрібні нам! Вони дозволяють бачити більше! Дякуємо газеті «День» за те, що проводить такі виставки і розвиває крок за кроком в людях прекрасне!
Катерина МІЛЬКА, журналіст «Шахтер Украины»:
— Виставка здивувала своєю різноманітністю. Особливо приємно було побачити роботи юних авторів. Такі фотографії, зазвичай, дуже світлі й позитивні. На них хочеться дивитися якомога довше. Не можна не відзначити й знімки на соціальну тематику. Є серед них ті, які мене дуже вразили. Наприклад, фотографія «Хоспіс». На ній робітниця хоспісу зав’язує хустку на голові літньої жінки. Стільки доброти, турботи і вдячності в цьому знімку, які складно передати словами. Це змусило замислитися над тим, наскільки важливо для людини відчувати себе комусь потрібною, бути для когось небайдужою, особливо, якщо ти самотній. Я думаю, що такі фотографії нікого не залишать байдужими. Звичайно, дуже складно було визначити фаворита, адже всі роботи дуже різні й порівнювати їх між собою не можна. Але є й те, що всіх об’єднує між собою: виставка «Дня» — це дзеркало нашого життя, дійсність, в якій ми живемо.
Ася РИНКОВА, редактор і ведуча програми «Питання влади» на ТК «Донбас»:
— Я вдячна газеті «День» за цю фотовиставку. Адже що робить художник? Він хоче намалювати картину світу крізь призму власних відчуттів. Тоді, що може відображати реальність цілісніше за полотно, де кожен рух пензля належить окремій людині? Сотні фотографій — це сотні тих самих «важливих моментів», ніби спеціально створених невідомим кінорежисером. Це крихкі сюжети з життя, схоплені сотнями очей, крізь лінзи фотокамер. Я дивлюся на панораму власного життя. Тут є все: радість, гордість, великі передчуття, любов до прекрасного, сором, забуття, страх смерті й самотність. Герої та їх протилежності — ось вони. Тут, поруч, під галерейним склом. З одного боку закоренілі риси на обличчі старої, з іншого застигли майже примарні новітні тенденції. Що мали на увазі численні автори цієї виставки? Можливо, вони закликають мене приєднатися до створення нового твору, пропонують змінити реальність під знаком мінус. Змінити негайно, поки ця реальність не стала історією.
Вікторія ІВАЩЕНКО, студентка філологічного факультету Донецького національного університету:
— Виставка здивувала тематичною різноманітністю. Я дуже довго вдивлялася у фотографії. Мені хотілося розгадати кожен сюжет, розглянути кожну деталь, обміркувати і зіставити все це з життям. Перше, на що я звертала увагу, — це назва. Всі роботи підписані яскраво, лаконічно й чітко відображують суть фото, а це створює якийсь особливий настрій. Проте не можна сказати, що всі назви копіюють сюжети. Деякі залишають можливість додумати свою версію, включити фантазію, відкрити внутрішні ресурси. Однією з моїх улюблених робіт стала фотографія «Послання», де зображено двоє молодиків, які балончиком пишуть на стіні «спаси...» Дивлячись на цей знімок, кожен має сам вирішити, що мається на увазі: «спаси» або «спасибо». А найголовніше — виставка «Дня» розплющила мені очі на справжню Україну, в якій віє вітер патріотизму.
Випуск газети №:
№54, (2013)