Підтримаймо «Культуру»!
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20021112/4207-5-1.jpg)
Ми багато зітхали, що у нас немає, як у Росії, свого телеканала «Культура». Але ось створили. Як виявилося — для «галочки». Звичайно, вже ніхто не скаже, що в Україні немає подібного: в існуванні української «Культури» може пересвідчитися кожний, хто візьме до рук телепрограму. Інша річ, що умови, в яких існує цей канал, далекі від російських, не говорячи вже про європейські. Наша «Культура» злидарює. В результаті виявилося, що ніхто не зацікавлений в її роботі. То, може, і не варто було починати? А може, причина «холодного» ставлення держави до долі державного ж телеканала в тому, що Україні нічого показати світу? І 11 років незалежності — це пустий звук? На жаль, кожен із нас твердо знає відповідь на це запитання: в усьому, що стосується культури та мистецтва, Україна — повноцінна країна. Але навіть створене ми не можемо подати. Не тому, що не вміємо, а тому, що вміння і бажання розповісти про себе світу тут мало. Йдеться про пріоритети, які визначає для себе держава. А у неї, мабуть, немає розуміння, що відмова від власної «Культури» рівнозначна відмові від побудови власної незалежної вітчизни. Показово, що великий модельєр Армані, який нещодавно відвідав Київ, відразу поспішив побачити Софію Київську, і виписав чек... Адже ідентичність, самобутність — такі цінні й такі шановані в об’єднаній Європі, у світі.
Сьогодні, коли всі обурюються засиллям комерції на телеекранах і хвилюються за підростаюче покоління, актуальне все, що робить колектив цього телеканала. Здавалося б, ось вам вихід. Але немає у відповідь ніякої реакції. Ставлення до «Культури» — це тест на лицемірство. Держави та її громадян. Безліч прекрасних слів не замінять реальної справи. А культурологічний канал — це і є реальна справа. Те, що у нього є подвижники, — прекрасно. Але зусиль безсрібників недостатньо... «Культура» — справа кожного. Не вперше присвячуючи свої сторінки телеканалу «Культура», «День» запрошує до діалогу про долю каналу представників всіх державних структур, від волі яких залежить його доля. Цікаво було б почути думку, зокрема, віце-прем’єра з гуманітарних питань, а також керівника парламентського комітету — з питань культури та духовності.
Редакція розраховує і на відгук читачів. Вашу думку з цієї проблеми ви можете висловити в листах, відправляючи їх за адресою 04212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2л; по факсу 414-44-26 і електронній пошті master@day.kiev.ua з поміткою «Акція «Підтримаймо «Культуру»!»
Випуск газети №:
№207, (2002)Рубрика
Акція «Дня»