Перейти до основного вмісту

86 гривень за патріотизм

21 березня, 00:00

Американський письменник Марк Твен свого часу сказав, що обов’язок кожного громадянина, якщо він не згоден з суспільством, висловити свою незгоду публічно. І дуже добре, що «День» постійно надає своїм читачам можливість висловити свої погляди на актуальні проблеми сьогодення. Я хочу звернутися до теми пенсійного забезпечення, або точніше — незабезпечення старості в Україні.

Минулого року мені виповнилося 55 років і я отримала свої 142 гривні. Продовжую працювати і сплачувати податки державі, яка, як я вважаю, продовжує мене грабувати. Поясню чому.

Кожний громадянин України отримав ідентифікаційний код у податковій інспекції, яка фіксує сплачені податки. З 1997 по 2001 рік за п’ять років держава утримала з моєї зарплати більше нiж 25 тисяч гривень. Деякі мої знайомі, друзі, працюючи, не платили податки взагалі, або якщо платили, то в п’ять разів менше ніж потрібно. І що ж? Коли ми отримали пенсію, вона виявилась однаковою. 25 тис. гривень, виплачених мною, ніяк не позначилися на моїй пенсії.

Ще один аспект проблеми. Наші депутати протягом багатьох років направо і наліво роздавали пільги, невідомо чим керуючись при цьому. На моїй батьківщині, у Білій Церкві, пенсію чоловіки отримують у 55 років, а жінки — у 50. Мій дядько, якому 92 роки, отримує 86 грн., а його небіж, здоровий працюючий чоловік отримав 142 грн. у 55 років, тому що Біла Церква — це чорнобильська зона. Та вся Україна — це зона. Запоріжжя, Марганець, Краматорськ, Павлоград і багато інших міст мають незадовільний екологічний стан.

У Львові живе моя добра знайома пані Ярослава. У цьому році їй виповнюється 80 років. Про людей, як пані Ярослава, кажуть: на таких світ тримається. Ще в підлітковому віці вона активно включилася в українське громадсько-політичне життя, стала активісткою «Просвіти». У 20 років організувала й очолила жіночу сітку ОУН в Городецькому повіті на Львівщині. Після війни як діячка ОУН, вдова одного з керівників проводу ОУН, вимушена була піти в підпілля. Навіть донька Галинка, яка мешкала у родичів у Львові, не знала, що пані Маруся, яка не часто з’являлась у тітки, була її мамою. Лише через 12 років, у 1956 році, патріотка вийшла з підпілля. Уникнути арешту все ж таки не вдалося. У 1964 році її заарештували за друкування у той час невідомого твору В. Чорновола «Лихо з розуму». І яку ж пенсію сьогодні платить Україна своїй патріотці, яка жертвувала всім в ім’я вільної України? Пані Ярослава у свої 80 років отримує в незалежній Україні 86 гривень! Цікаво, яку пенсію отримує той, хто у 1964 році «здав» пані Ярославу?

Моя сестра, яка вийшла заміж за баварця і живе в Мюнхені, якось запитала мене: які пенсії отримують зараз в Україні? Почувши відповідь, із жахом в очах спитала, як же люди живуть на цей мізер? Питання зависло в повітрі. Що я могла відповісти?

Знайомий українець, сьогодні громадянин Естонії, який майже весь час живе в Києві, отримує від маленької Естонії $ 80 пенсії.

Я вважаю, що потрібно відмовитися від субсидій, більшості пільг, які є аморальними і лукавими, і платити людям нормальні пенсії, керуючись при цьому здоровим глуздом. Візитна картка кожної держави –рівень пенсійного забезпечення населення, людей, які все життя працювали на цій землі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати