Перейти до основного вмісту

90% видобутку грязей Сиваша продають за кордон

При цьому багато українців не знають про їхнє існування та цілющі властивості
13 липня, 00:00
ФОТО З САЙТА PEREKOP.INFO

Сучасна палітра європейських і світових курортів вражає своєю розмаїтістю. Серед безлічі привабливих пропозицій провести літню відпустку за кордоном ми так часто не помічаємо мальовничих місцин багатющої української природи. Тільки у двох місцях земної кулі існують унікальні «мертві» озера. Одне з них розташоване в Ізраїлі. А другим природа щедро нагородила Херсонщину. І назва йому — Сиваш. Це система лиманів і заток Азовського моря, яка межує з півостровом Крим з однієї сторони й Арабатською стрілкою — з іншої. В перекладі з турецької «Сиваш» означає «грязь». «Гнилим» морем його стали називати через велику кількість водоростей, які при гнитті виділяють неприємний запах. Однак саме ця маса має цілющі властивості, які були помічені місцевими жителями близько двохсот років тому.

Ще з дитинства пригадую, як після купання у солоній сиваській воді шкіра вкривалася легеньким інеєм із дрібних кристалів солі, а через день-два на тілі загоювалися дрібні ранки й порізи. Згодом мама розповідала, що до нашого Новотроїцького району люди приїздили з різних куточків СРСР, щоб відпочити й оздоровитися лікувальними грязями Сиваша.

Пройшли десятки років, людей стало приїздити дуже мало, а місцевій владі чомусь ніколи не спадало на думку зайнятися природними багатствами рідної землі та привабити сюди курортників, що принесло б нові робочі місця, популярність краю і чималий прибуток до місцевих бюджетів. Тільки нещодавно, у с. Григорівка, що в Чаплинському районі Херсонської області, відкрили обладнане родовище цілющої грязі. На місці нещодавнього «дикого» пляжу зусиллями ТОВ «Вігов» побудовано комплекс із автостоянкою, душовими кабінками та санвузлом. Також встановлено зручні намети, в яких можна сховатися від сонця та пообідати.

2006 року фахівці Одеського інституту медреабілітації та курортології на науковому рівні довели лікувальні властивості грязей затоки Сиваш і рекомендували їх для ефективної протидії багатьом захворюванням. Цілющі грязі затоки Сиваш насичені мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію. На думку науковців, грязі можна застосовувати у санаторних, амбулаторних і домашніх умовах для ефективного лікування хворих різних категорій. Проведені інститутом випробування дозволили розробити методики грязелікування, встановити показання та протипоказання до їх використання. Сиваські грязі ефективно застосовуються для лікування захворювань опорно-рухового апарату, шкіри, органів дихання, при цукровому діабеті, хронічному гастриті, простатиті, жіночій безплідності, гіпертонії, серцево-судинних та інших захворюваннях. Грязь має широкий спектр дії, після якої активізуються всі важливі органи людини, вона сприяє відновленню рівноваги внутрішнього середовища організму.

Як зазначив Володимир Віговський, директор ТОВ «Вігов», на жаль, українська медицина майже не цікавиться таким унікальним природним скарбом. 90% видобутку грязей продаються за кордон — у Німеччину, Австрію, Росію, країни Прибалтики, де український засіб набуває все більшої популярності. І це в той час, як місцеві жителі почасти навіть не здогадуються про можливість природного оздоровлення, за яку не треба платити грошей.

Здоров’я кожної людини здебільшого залежить від неї самої. Розмаїта українська природа дала нам унікальну можливість бути постійно здоровими, користуючись її дарами. Гадаю, що цього літа варто викроїти трохи часу й завітати на береги Сиваських озер. Тут ви не знайдете п’ятизіркових готелів, водних атракціонів та інших розважальних закладів, зате душею і тілом відчуєте життєдайну силу природного курорту.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати