Перейти до основного вмісту

Амбітні та прогресивні

Україна визначилася з новими делегатами для участі в молодіжній програмі ООН
19 серпня, 17:17

Активізація участі молоді в міжнародній політиці та поширення принципів роботи ООН, побудова діалогу між урядом України та молоддю — ці завдання перед собою ставить всеукраїнська програма «Молодіжний делегат України до ООН». Нещодавно було названо імена нових представників нашої держави — Артур АГЕЄВ та Дмитро ТОМЕНКО. На зумінар-знайомстві вони розповіли, як саме готуються до доповіді на Генеральній асамблеї ООН, які Цілі сталого розвитку обрали пріоритетними для своїх проєктів та які можливості надає новий статус.

ВРАЖАЮЧИЙ БЕКГРАНУД ДЕЛЕГАТІВ

Перші молодіжні делегати від нашої держави взяли участь ще у 69-му засіданні Генеральної асамблеї ООН (Третіи? комітет — соціальні, гуманітарні та культурні питання), що відбулося у 2014 році. Це стало можливим завдяки Благодійному фонду Богдана Гаврилишина, а з 2018 року завдяки підтримці Фонду родини Богдана Гаврилишина. Водночас статус молодіжного делегата ООН передбачає участь у Молодіжному форумі ЕКОСОР (штаб-квартира ООН, м. Нью-Йорк); сприяння розвитку програми на національному рівні; взаємодію з молоддю шляхом волонтерства та участі в молодіжних форумах, конференціях, фестивалях тощо; зустрічі з основними зацікавленими сторонами та посадовими особами; розробку молодіжних цільових програм. Тож конкурс на здобуття почесного статусу значний, у ньому враховується досвід делегатів.

Артур Агеєв — член Національної молодіжної ради України, мультиплікатор Євродеск, Посол Європейської молоді в Україні країн Східного партнерства та асоційований член громадської організації «Асоціація випускників стажувань в інституціях ЄС «Брюссельське коло». У 2014 році, внаслідок війни на Сході України, переїхав до Слов’янська. Нині працює там у відокремленому підрозділі німецької неурядової організації на посаді проєктного менеджера з питань політичної партисипації та міжнародного обміну.

Дмитро Томенко, будучи студентом п’ятого курсу Полтавської державної аграрної академії, є проєктним координатором громадської організації «Unit»; експертом з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; організатором та фандрейзером десятків шкіл розвитку, освітніх програм тощо; фасилітатором п’ятитижневого курсу змішаного навчання «Very Verified: курс з медіаграмотності», а також Послом Європейської молоді в Україні. І це тільки окремі штрихи до біографії делегатів, досягнення яких значно більші.

ОСВІТА, МИР ТА РІВНІСТЬ

«Хотілося не лише розвивати молодіжну політику у місті, а й вийти на всеукраїнський рівень, щоб розширити коло свідомих, відповідальних громадян, аби була комунікація з усіма містами»,              — такою була мотивація Дмитра Томенка для участі у відборі. З неї логічно випливають і ті Цілі сталого розвитку, які обрав для своєї діяльності делегат                — освіта та подолання нерівності. Обрані напрями роботи взаємопов’язані між собою. Адже, як пояснює Дмитро, ідеться про те, щоб «долучати людей з малих громад, міст та сіл до рівності можливостей, щоб вони мали доступ принаймні до поінформування їх про різні можливості           — міжнародні проєкти, всеукраїнські, локальні тощо, аби їх також долучати до розвитку молодіжної політики в Україні».

Артур Агеєв теж обрав одну з цілей — освіту, а ще — мир та справедливість. Остання ціль пов’язана з роботою, оскільки основною темою для організації, у якій він зараз працює, є трансформація конфлікту, вона позиціонує себе як платформу для діалогу, щоб досягти миру та припинення вогню на Донбасі. Що ж до освіти, то Артур звертає увагу, що не всі університети мають відділи, які займаються питаннями Еразмус+ та інформують молодь про різні проєкти. «Що я хочу зробити, і ми вже робили це з моїми знайомими, — залучати волонтерів, які будуть приїжджати та викладати в університетах, а також поєднувати два університети, підписувати певні угоди про співпрацю, обмінюватися студентами», — розповів делегат. Подібні практики в Україні вже існують у деяких університетах, тож завданням є лише масштабувати їх для більшої кількості вишів.

Делегати розповіли, що планують працювати над освітніми проєктами спільно. «Хоч способи реалізації Цілі дещо відрізняються, але якщо взяти до прикладу угоди про співробітництво між університетами, які ми підпишемо, потрібні ще будуть і сервіси, де шукати ці можливості. Мені здається, що в команді ми набагато швидше й краще це зробимо, охопимо більшу кількість людей», — вважає Артур Агеєв. Шанси на реалізацію, схоже, справді досить високі, адже делегати мають також значний досвід участі у міжнародних обмінах та ініціативах. Зокрема, Дмитро Томенко брав участь у дев’яти Erasmus+ проєктах.

«ТРИ ХВИЛИНИ ДЛЯ ВСІЄЇ УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ»

Цього року програма «Молодіжний делегат України до ООН» проходитиме в онлайн-режимі. Новий формат обрані делегати вважають ще успішнішим способом участі у форумах, конференціях чи фестивалях, адже це якраз створює рівні можливості для усіх.

Щодо формату виступу на Генасамблеї ООН, ще точно невідомо. Утім, Артур та Дмитро активно готуються до цього моменту, який, за їхніми словами, одночасно «і величезна честь, і випробування, і відповідальність». Зокрема, вони планують провести needs assessment, дослідження, яке допоможе з’ясувати ціль, яку молодь вважає найбільш пріоритетною для досягнення в Україні, або ту проблему, яку хочуть найбільше подолати. Над досягненням цієї цілі чи хоча б наближенням до неї делегати й збираються працювати протягом своєї каденції.

Щодо самого виступу (у кожного буде по півтори хвилини), то делегати над ним ще працюють, але планують порушити питання Донбасу й Криму. Крім того, передбачені також консультації з Міністерством молоді та спорту, Міністерством закордонних справ, які мають допомогти якнайкраще представити світу позицію української молодіжної спільноти. Адже, як зазначив Артур Агеєв, «ці три хвилини — не для нас, а для української молоді, щоб вона висловилася на Генасамблеї».

Водночас делегати визнають, що поїздка в Нью-Йорк дала б змогу побачити, як працює ООН «зсередини», дізнатися більше про те, як діє програма молодіжного делегата в інших країнах, як люди впливають на процес прийняття рішення, як долучаються до цього, чи є в них дієві практики, які можна застосувати. На щастя, для пізнання досвіду молодіжних делегатів є й інший спосіб, який вже й реалізують Артур і Дмитро. Зокрема, нещодавно їх привітав молодіжний делегат від Угорщини до ООН 2021-2022 — а з вітання розпочалася співпраця.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати