Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Без революцій

05 жовтня, 00:00

Франківці кажуть, що продовжать традиції свого вчителя, який був переконаний, що у національному театрі повинні ставитися високі трагедії, драми, комедії, а також сучасні п’єси, рівень яких не гірший за класичнi твори. Найближча прем’єра відбудеться 20 жовтня. Це буде шекспірівський «Отелло» у постановці Віталія Малахова, в якому зайняті популярні актори Анатолій Хостікоєв, Богдан Бенюк, Оксана Батько, Вікторія Спесивцева, Наталя Сумська. Потім розпочнеться робота над героїчною комедією «Езоп». Її повинен поставити львів’янин Мирослав Гринишин — режисер, кожна робота якого викликає неоднозначну реакцію публіки та критиків. Так, принаймні, було зі «Швейком» та «У.Б.Н.». А режисер Петро Ільченко візьметься за постановку комедії Карпенка-Карого «Мартин Боруля». Скоро жолдаківська «Кармен» повинна увійти у поточний репертуар. Спектакль цікавий, пройшов всього декілька разiв i в ньому зайняті практично всі актори-франківці.

Зі слів нинішнього художнього керівника Богдана Ступки, він хоче запросити до спільної співпраці провідних режисерів iз близького та далекого зарубіжжя. «Революцій у нашому театрі, подібних до мхатівських, де Олег Табаков звільнив 19 артистів, я робити не буду, тим більше, що чотирьох за рішенням суду йому довелося відновлювати у штаті, — сказав Богдан Сильвестрович. — Такі кроки ведуть до конфліктів та розладу, а творчість вiдходить на другий план. Хоч реорганізацію ми обов’язково проведемо. Потрібні цікаві ідеї, плідна робота. А не болото, у якому можна потонути. Скоро почне діяти «Українська лабораторія сучасної драматургії». Це спільний проект Центру Курбаса та театру ім. Франка. Його буде курирувати молодий режисер Андрій Приходько. Авторам надається шанс особисто прочитати свій твір, взяти участь у конкурсі на постановку. Ми хочемо різноманітити репертуар».

У цьому сезоні колектив поповнився «свіжою кров’ю» — трьома випускниками Київського театрального інституту — Тетяною Шляховою, Олексієм Зубковим та Юрієм Ребриком. Їх помітили в дипломнiй роботi «Ромео та Джульєтта». Хоч головних ролей у театрі їм одразу не дадуть, доведеться попрацювати у масовці. Як вважає Богдан Сильвестрович, для молоді це велика школа. Її проходять всі актори. Адже вони повинні відчути сцену, оволодіти її простором та навчитися заповнювати його собою.

Крім вистав, глядачі побачать два творчi вечори 60 літніх ювілярів: 26 жовтня вшановування Богдана Ступки, а 9 листопада бенефіс Степана Олексенка у відновленiй виставi Сергія Данченка «Візит старої пані» за Дюрренматтом.

І ще про приємні новини. Після ремонту видозміниться фойє театру. Тепер там з’явиться маленька сцена. В залі встановлено нову звукову та світлову апаратуру. А зважаючи на плани франкiвців, нас, глядачів, чекає цікавий театральний сезон.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати