Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Будуємо Україну разом»

Львів’яни уже відновили понад 20 зруйнованих помешкань на Донбасі
09 жовтня, 12:23

Цього тижня добігає кінця благодійний проект «Будуємо Україну разом». Протягом двох місяців волонтери з усієї України спільно із місцевими жителями відбудували зруйновані помешкання в Краматорську та Семенівці. Гроші на будівельні матеріали збирали з пожертв та благодійних внесків. Спільною фізичною працею не тільки відновили зруйновані стіни, а й знищили «стіни» непорозуміння між сходом та заходом. За відсутності професійних будівельників колективними зусиллями змогли відбудувати понад 20 помешкань.

Андрій ЛЕВИЦЬКИЙ, менеджер проекту «Будуємо Україну разом», працівник благодійної організації «Львівська освітня фундація», розповідає:

— Ініціатива з’явилася влітку, коли в середині липня ми приїхали на схід подивитися, яка тут ситуація, та побачили руйнування. Тому вирішили допомогти людям, особливо тим, хто не в змозі навести лад самостійно — пенсіонерам, малозабезпеченими чи багатодітним родинам, сиротам.

На Донбас ми приїхали два місяці тому і працюємо тут на трьох об’єктах — у селищі міського типу Семенівка біля Слов’янська та на двох будинках у Краматорську, який у результаті бойових дій не надто постраждав. У багатоповерховому будинку на вулиці Дніпропетровська, 2 вже відновили 21 квартиру, й до кінця цього тижня відновимо приватний будинок на вулиці Перемоги, 13. Головним джерелом фінансування нашої роботи є пожертви людей https://biggggidea.com/project /803/. Також є кілька магазинів будівельних матеріалів, які надають нам свою продукцію, «Нова пошта», яка доставляє будівельні матеріали зі Львова, а ще кілька місцевих бізнесменів.

Ситуація щодо порозуміння між людьми зі сходу та заходу доволі спокійна. Було кілька поодиноких висловів у наш бік, на кшталт: «Понаехали тут укры!» Проте ми на це не звертали уваги, адже в основному люди тут дуже вдячні за те, що ми робимо — відновлюємо їм оселі. Тому конфліктних ситуацій не виникало. Нашою основною метою є максимальне долучення людей — і місцевих, і волонтерів із різних регіонів. Зараз на будівництві працюють волонтери не лише зі Львова, а й з Харкова, Києва, Одеси, Дніпропетровська, Сум, Черкас, Тернополя і Луцька. Цього тижня ми закінчуємо проект, і подальші плани залежать від того, чи знайдемо ми фінансування. Та в перспективі ми б хотіли поїхати і в інші міста, можливо, й на триваліший час, і відбудовувати Україну разом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати