Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Діти – за єдність України!

Пересувна виставка малюнків із такою назвою відкрилась у Музеї книги і друкарства України
28 серпня, 17:35
ОЛЬГА КОРІНЬ. 13 РОКІВ

Спочатку цьогорічний Форум дитячої творчості «Золотий мольберт», роботи учасників якого представлені в експозиції, був організований з нагоди  200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, проте з огляду на події в Україні, тематику було змінено. Виставку присвячено також Небесній Сотні й усім теперішнім захисникам української незалежності.

«У рамках форуму уже впродовж 12 років відбуваються фестивалі, конференції, конкурси, виставки, — розповіла Ольга Михайлюк, куратор та засновник «Золотого мольберта», — його було створено з метою об’єднання дітей всієї України й збирає щороку понад 600 конкурсантів. Цього разу на завершальний етап з-поміж 25 фіналістів мали приїхати восьмеро дітей з Сєверодонецька. Діти дуже хотіли приїхати у Львів, але не могли виїхати, тому що за них боялися батьки, на блокпостах неодноразово виникали проблеми з переїздом, але все-таки їм вдалося приїхати через Харків».

На виставці представлено малюнки дітей з усієї країни — зі Львова, Керчі, Києва, Одеси, Донецька. Вони доволі повно прередають бачення сучасною дитиною важливих реалій сьогодення. Чимало робіт присвячено народним мотивам —  це зображення українських хат, козаків на конях й дівчат у національному вбранні. Також на виставці можна побачити квіти у стилі народних українських художників, внутрішній інтер’єр і колорит хати, дитячі інтерпретації образу козака Мамая. Роботи з нагоди ювілею українського письменника висвітлюють нестереотипну іпостась Шевченка-художника, скульптора, робота з портретом Тараса Шевченка й іконою Богородиці вказує на інтуїтивне сприйняття генія як канонічного для свідомості українців. 

ОСТАП  ДУТКА. 10 РОКІВ

Дитяче бачення ікони пов’язане з образами Небесної Сотні. Загиблих героїв діти зобразили під покровом Богородиці, під захистом Святого Юрія Змієборця. Серія робіт на тему подій Майдану закликає берегти пам’ять полеглих. До малюнків часто додані написи «Разом і до кінця», «Рабів до Раю не приймають», «Герої не вмирають». Мотиви подій сучасної війни в Україні також знайшли своє відображення у роботах юних художників, вони часто переплітаються з історичними мотивами козацької боротьби. Безсюжетні зображення вінків зі стрічками кольору українського прапора, свічками, квітами й написами «Не забудемо Небесну Сотню» показують, яким важливим у сприйнятті дитини був і лишається вчинок кожного із загиблих. На виставці представлено також і роботи у техніці графіки. Народні мотиви, сюжет із «Катерини» Тараса Шевченка, портрет козака з конем, оточений витонченою рамкою з ключовими символами української культури дивують своєю технічністю, ідейністю та проекцією на сучасність.

«Це жива творчість, дитячі роботи не написані «під диктовку», — зауважила директор Музею книги і друкарства України Валентина Бочковська. — Зараз увага українців прикута до подій у зоні АТО, а такі виставки показують, з одного боку, яким вразливим є внутрішній світ дитини, наскільки вона чутливо сприймає все, що відбувається, з другого ж — вони самі для себе, шукають спосіб виходу із критичного стану,  намагаються зрозуміти, де шукати надію, що є істинно героїчним. Дуже важливо, щоб дитина могла сама подумати про ситуацію в країні й спробувати знайти для себе її пояснення».

На виставці можна також придбати часопис форуму, всі отримані кошти організатори планують передати на потреби українських військових на сході. У Києві виставка триватиме до 31 жовтня, а потім побачити її можна буде у Сєверодонецьку, Харкові, Донецьку.

Фоторепродукції надано автором

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати