Перейти до основного вмісту

До «білої» Олімпіади готові

Найбільше шансів здобути медалі — у лижників і біатлоністів
05 лютого, 00:00
ЗА ТРАДИЦІЄЮ ПРЕЗИДЕНТ ВРУЧИВ КАПІТАНУ ОЛІМПІЙСЬКОЇ ЗБІРНОЇ — ЛИЖНИКУ РОМАНОВІ ЛЕЙБЮКУ — НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРАПОР УКРАЇНИ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «ДЕНЬ»

Через два тижні, 12 лютого, у канадському місті Ванкувер розпочнеться одна з найбільших спортивних подій — ХХІ зимові Олімпійські ігри. Триватимуть вони до 28 лютого. А позавчора в Українському домі відбулась урочиста церемонія проводів національної збірної до Канади. Побажати спортсменам якомога більше призових місць прийшли відомі політики, а також зірки українського спорту, серед них і перша олімпійська призерка Незалежної України з біатлону Валентина Цербе. Продемонструвавши ту саму історичну медаль, вона висловила надію, що й на майбутніх Олімпійських іграх нагороди знайдуть українських спортсменів.

Наша команда у складі 51-го спортсмена вирушила до Канади заздалегідь, аби мати час на тренування та адаптацію. Єдине питання, що турбувало олімпійців буквально до останнього дня, — чи зможуть побачити українці трансляцію Олімпіади на Першому національному каналі, як це було в попередні роки. Справа в тому, що на перший квартал 2010 року Національна телерадіокомпанія України для трансляції Олімпійських і Паралімпійськіх ігор отримала лише 429 тисяч гривень з необхідних дев’яти мільйонів. Президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка направив листи представникам влади. На це міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко повідомив, що на забезпечення трансляції змагань уряд виділив 14 мільйонів гривень. «Зараз узгоджуються технічні моменти, але трансляція точно буде», — запевнив міністр.

Як розповів державний тренер із лижних гонок Володимир Нечаєв, наша збірна змагатиметься у восьми з 15 видів спорту. І поки що тренери сподіваються на 12 спортсменів. Зокрема, у лижному спорті великі надії покладають на 34-річну Валентину Шевченко, лідера жіночої команди. До речі, Ванкуверська олімпіада стане для неї останньою в кар’єрі.

Не виключено, що шанси здобути медаль має найкраща пара фігуристів України — Станіслав Морозов та Тетяна Волосожар. Ще один перспективний зимовий вид спорту — біатлон. У Федерації біатлону України не сумніваються, що Сергій Седнєв, Оксана Хвостенко, Віта Семеренко, Олена Підлужна достойно та успішно виступлять у Ванкувері.

— На останніх стартах вони дуже добре та впевнено себе показали, — прокоментував державний тренер, генеральний секретар Федерації біатлону Геннадій Батурін. — Підготовка нашої команди пройшла дуже добре, затримок із фінансуванням практично не було. В цілому на Олімпіаду поїде 11 осіб від федерації: шість чоловіків і п’ять жінок. Хоч прогнози — це справа невдячна, але не секрет, що найбільш успішні види спорту для України — це біатлон, лижні гонки, фігурне катання, фрістайл і санний спорт. У них ми дійсно складаємо конкуренцію на міжнародній арені, а решта зимових видів перебуває поки що у стані розвитку. У біатлоні традиційно нашими суперниками є команди Росії, Норвегії, Франції, Іспанії, Словенії. По суті, боротьба за медалі йтиме між п’ятьма-шістьма командами. Треба зробити все можливе, аби ці високі місця зайняти. Може, підправити технічні нюанси у стрільбі, щось відпрацювати за той час, що лишився, бо перший старт у нас буде 13 лютого. Якщо в когось виникнуть якісь проблеми зі станом здоров’я, то є час, щоб лікарі та масажисти це ліквідували.

— Безперечно, ми сподіваємося, що наші спортсмени покажуть свої максимальні результати, — зазначив Сергій Бубка на останньому засіданні Виконавчого комітету НОК. — Але треба реально дивитися на речі. Традиції України в літніх видах спорту значно міцніші. Для того, щоб зимовий спорт розвивався, необхідно, передусім, підтягувати матеріально-технічну базу, яка наразі дуже слабка, залишилася нам у спадок ще від радянських часів. Нині наші спортсмени, в основному, тренуються за кордоном, але необхідно розвивати резерв, виховувати юних спортсменів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати