Перейти до основного вмісту

Дискусія наближає до істини

01 грудня, 00:00

Мені здається, що в газеті вдало пройшло обговорення питання про доцільність установки монумента Незалежності України в центрі Києва. Газета висунула заперечення проти установки даного пам’ятника, запропонувала замість нього «ландшафтний парк». Були чудові, аргументовані статті кореспондентів газети, висловлювання читачів, і проблема стала відкритою, прозорою. А завершенням цього стала дискусія в редакції «Дня» за участю архітекторів, інтелігенції.

Проблему було доведено до громадськості і влади. Люди побачили результати своїх обговорень, і негайне будівництво пам’ятника зупинено.

Гадаю, що за таким самим принципом газета може обговорювати й інші проблеми, роблячи їх «прозорими» і ясними. Безумовно, що більш складні питання довше обговорюватимуть, можливе і не одне обговорення в редакції газети з активом, з фахівцями, можливо, з представниками законодавчої і виконавчої влади.

Для початку якої-небудь теми можна використати і «Громадський форум». А зараз багато газет обговорюють проблеми десятиріччями, але не висвітлюють ту або іншу проблему в комплексі, не розкривають приховані пружини протидії, не роблять проблему ясною. Робота їх, по суті, даремна.

Мені більш близька медична тематика, тема демографії. Без населення, без здорової молоді Україна існувати не може. А в цьому відношенні становище в Україні катастрофічне і з року в рік дедалі гірше. І ніхто ніяких істотних заходів для його виправлення не вживає.

Американські демографи вже років 15 — 20 тому назад передбачали, що якщо демографічна тенденція в СРСР не зміниться, то до кінця наступного сторіччя в СРСР залишиться 23 мільйони росіян (українці мають таку ж тенденцію). 11.11.2000 р. по РТР в «Пресс-клубе» обговорювали цю саму тему, і там повідомили, що в Росії за останні 10 років народжуваність ще знизилася на 50%, при тому, що зазначали приріст населення в національних республіках. Гадаю, в Україні становище не краще, але про це менше пишуть.

Якби редакція визнала за можливе, то слід би розглянути питання в такому порядку:

1. Про заходи щодо боротьби з палінням на досвіді США і інших країн.

2. Економічні проблеми, забезпечення роботою, в тому числі і громадською, підвищення купівельної спроможності населення.

3. Турбота про материнство і дитинство. У Швеції, якщо в родині три дитини, така допомога, що можуть не працювати батько і мати і жити добре.

4. Упорядкування виробництва і продажу спиртного. Посилення боротьби з самогоноварінням та продажем наркотиків.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати